Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МОЗ не дозволила очолити Харківське управління охорони здоров'я кандидату із "темним" минулим

Богдан Федак має за плечами судимість.

Міністерство охорони здоров'я України не погодило призначення Богдана Федака на посаду начальника Управління охорони здоров’я Харківської ОДА.

Про це повідомила в. о. міністра Уляна Супрун.

За її словами, після того, як Харківська ОДА направила до Міністерства пакет документів щодо призначення Федака, відомство направило запити до правоохоронців і отримала підтвердження, що кандидат має кримінальне минуле.

У 1997 році Богдан Федак був засуджений до 2,5 років позбавлення волі за зловживання посадовим становищем та внесення завідомо неправдивих відомостей у офіційні документи. У засобах масової інформації ця справа у 90-х отримала назву “справа дітей” . Верховний Суд України підтвердив вирок  суду, однак незабаром Федак був амністований.

У заяві на сайті Міністерства охорони здоров'я зазначається, що у відомстві вважають неприпустимим призначення людини із кримінальним минулим та відповідною репутацією, про що повідомили Харківську ОДА офіційним листом.

"Призначення на посаду керівника обласного управління охорони здоров'я особи, яка на посаді головного лікаря у 90-х чинила умисний, страшний злочин проти своїх пацієнтів, підриває довіру до системи охорони здоров’я та всієї держави. Ми робимо зміни, бо прагнемо встановити чесні та справедливі відносини між державою, лікарем та пацієнтом. Без хабарів, корупції й беззаконня. Чи можливо досягти мети, коли на важливі позиції, від котрих великою мірою залежить, чи вдасться українцям отримати гідну систему охорони здоров’я за кілька років, призначають таких осіб?", - написала Уляна Супрун у Facebook.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України подає апеляцію на ухвалу суду про відновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету ім.О.Богомольця. 

20 лютого одночасно в усіх медичних закладах України було розпочато обов’язкове тестування майбутніх лікарів-стоматологів. Студенти НМУ ім. Богомольця скласти іспит не змогли. Керівництво вишу пояснило, що представники Центра тестування при Міністерстві охорони здоров’я не з’явилися на екзамен. Через зрив ліцензійного іспиту МОЗ тимчасово відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову, а також створило комісію, яка має вивчити ситуацію, що склалася. 

Після цього студенти та трудовий колектив медуніверситету оголосили безстроковий страйк, а МОЗ України закликало не піддаватися на провокації та не зривати навчальний процес.

Залиште свій коментар

Вибір редакції