Досі найжорсткіші обмеження залишаються на Буковині, Закарпатті, Прикарпатті та в Житомирській області.
Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл на карантинні зони: кількість "помаранчевих" регіонів зменшилася до 12.
Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті МОЗ 18 березня.
Якщо напередодні на "помаранчевому" рівні там було 16 регіонів, а два дні тому - 10, то сьогодні - 12. Це Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська області.
Досі найжорсткіші обмеження залишаються на Буковині, Закарпатті, Прикарпатті та в Житомирській області. У "червоних" областях суттєво перевищена одна з норм - це кількість госпіталізацій протягом останніх трьох днів. За визначеного показника 60 на 100 тисяч населення, наприклад, в Івано-Франківській області він становить 125,8.
Обмеження "жовтої" зони діють в Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Харківські та Чернігівській областіх.
У Міністерстві повідомляють, що показник госпіталізацій перевищений не тільки в областях "червоної" зони. Наприклад, у Києві він становить 95,5, у Вінницькій області - 131,5, в Миколаївській 95, в Хмельницькій - 89,1.
Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем станом на 17 березня в столиці - 68%. До слова, норма становить - 65%.
Нагадаємо, від 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину з поділом областей на зони за рівнем коронавірусної небезпеки. Базовою була "жовта" зона. Якщо у якійсь із зон погіршиться епідеміологічна ситуація, то місцева влада повинна вжити необхідних заходів з метою недопущення погіршення захворюваності. Зокрема, якщо один із показників "жовтої" зони, буде перевищений, то регіон перейде до "помаранчевого" рівня.