МОЗ підтверджує неефективність і небезпечність вібро-масажерів

Киянка придбала зігрівальний пояс, який повинен був вилікувати їй ноги. Але результат виявився зовсім інакшим.

Вібро-масажери та лікувальні паски не завжди допомагають. Киянка Галина Іванівна придбала собі зігрівальний пояс за дві тисячі гривень. У магазині запевнили, що вилікує від усіх недуг. Перший екземпляр не допоміг, за тим самим номером телефону порадили придбати ще один і використовувати почергово. Ефект пані Галина відчула майже відразу.

"Мене скрутило і тепер я каліка. В мене обидва сідничних нерва болять, я сидіти не можу, стояти не моуж", - сказала потерпіла.

Почала телефонувати знову так званому лікарю-консультанту з проханням повернути гроші, та турботливий тон змінився на грубість, їй відмовили. Усі листи поверталися, бо не знайшли адресата.

У Службі захисту споживачів показали сотні схожих справ. Це й масажери різного роду і для ніг, і для тіла , і для покращення зору. Це різні білогічні добавки, браслети, пірамідки. Різні ультразвукові прилади, вони виходять з ладу доволі швидко.

Переважно такі товари продають через телерекламу. Покупцю відомий лише номер телефону.

Зазвичай ніде не зареєстрований. Єдиний, із ким контактує клієнт наживо - це кур'єр. А він тільки доставляє товар. Відповідального знайти нелегко. І в цьому, найчастіше, винні самі потерпілі. Не вимагали необхідних документів.
Треба обов'язково вимагати чеки, талон, гарантію, дозвіл МОЗ, висновок, склад.

У Міністерстві охорони здоров'я запевняють - такі товари їхнього дозволу не отримували.

І на рекламу своїх псевдо-медичних товарів такі поширювачі права не мають.

У Держспожстандарті заявляють, що не можна в рекламі вказувати на лікувальні властивості. Без того, щоб такі властивості були підтверджені в МОЗ. Практично відсутні дозволи на таку рекламу з боку МОЗу.

Та якщо в телерекламі відверто не вказують на лікувальні властивості, то в Інтернеті відкрито переконують - усе лікує. А на підтвердження своїх слів, надають покупцеві санітарний висновк. Але цей документ є лише підтвердженням нешкідливості товару. Утім, і за обмеженими даними Держспоживстандарту, іноді вдається знайти продавців диво-пристроїв. Але взяти з них нічого.

У Держспожстандарті розповідають, що "виграють суди на великі суми, але ці штрафи перерахувати до держбюджету не можливо у зв’язку з тим, що приходять бумаги з податкової, що там нульові рахунки".

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН.Варта:

Читайте також:

Частий прийом душу шкодить легеням

Американські лікарі укомплектували кардіостимулятор модулем Wi-Fi

Forbes склав рейтинг найкорисніших продуктів харчування

ВідеоНебезпечні вібро-масажери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: