МОЗ порадило українцям, як правильно рятуватися від спеки

МОЗ закликало уникати вживання алкоголю, носіння тісного одягу й надмірних фізичних навантажень.

Аби уберегти своє здоров’я від негативного впливу спеки, перш за все необхідно збільшити кількість вживання рідини впродовж дня. Крім того, треба уникати вживання алкоголю, носіння тісного одягу й надмірних фізичних навантажень. Таку пораду висловив головний кардіолог Міністерства охорони здоров’я Юрій Сіренко.

За словами лікаря, люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. "Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно. До таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією", - цитує кардіолога прес-служба МОЗ.

Кардіолог також порадив уникати влітку вживання алкоголю, особливо це важких алкогольних напоїв. "Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 12:00 до 16:00). Важливо звертати увагу на одяг. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких і натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісного одягу", - зазначив лікар.

Сіренко додав, що "спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур". "Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність. Обмін тепла в організмі людини (метаболічна теплопродукція) залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару", - підсумував лікар.

Як відомо, на вихідні 17-18 липня українські синоптики прогнозують новий температурний рекорд. Стовпчик термометра може піднятися вище +35,9 градуса, зафіксованих в 1931 році.

Читайте також:

На вихідні в Україні очікується рекордна спека

На Україну чекає рекордно спекотне літо

У Києві побитий температурний рекорд 64-річної давності

Літо-2010 в Європі буде рекордно спекотним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: