МОЗ просить підняти ціни на імпортні ліки

Міністр охорони здоров'я пропонує ввести ПДВ на імпортні ліки, щоб зрозуміти, звідки вони завозяться до України.

Для більш ефективного контролю за ввезенням ліків іноземного виробництва Україна повинна ввести на них податок на додану вартість.

Про це під час виступу на розширеній колегії генеральної прокуратури заявив міністр охорони здоров'я Василь Князевич.

"Я переконаний, що треба вводити ПДВ на імпортні ліки, щоб контролювати і знати, звідки вони завозяться", - наголосив керівник МОЗ.

Крім того, він повідомив що при Міністерстві охорони здоров'я створена фармакологічна інспекція, яка відповідає за якість ліків. Князевич звернувся до працівників прокуратури з проханням перевірити, як представники цієї інспекції працюють у регіонах.

Крім того, Князевич запропонував змінити законодавство для того, щоб фірми, які надають неякісні ліки, суворо каралися. "Ми повинні вийти на доступну ціну ліків", - додав міністр.

Нагадаємо, нещодавно президент Віктор Ющенко своїм указом відновив постанови Кабміну про регулювання українського ринку ліків.

Зокрема, глава держави відновив дію 35-відсоткових торговельних націнок на лікарські препарати та вироби медичного призначення, що повинні стримувати ціни на медикаменти.

Свого часу ці обмеження викликали хвилю обурення серед фармацевтів. Вони заявили, що такі дії створили штучний дефіцит ліків і спричинили в галузі кризу.

Читайте також:

Українці витрачають на лікування за кордоном 100 млн доларів щороку

Паніка в Росії: звичайне ГВРЗ прийняли за свинячий грип

Україна має ліки від свинячого грипу

Ющенко обмежив ціни на ліки

ВідеоМОЗ просить підняти ціни на ліки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: