МОЗ розповіла українцям, як уникнути свинячого грипу

Слід утримуватися від поїздок у "заражені" країни, уникати людних місць, хворих людей та тварин.

Міністерство охорони здоров’я України розробило рекомендації для населення з метою запобігання захворювання на грип А/H1N1.

Пам’ятка обнародувана на сайті МОЗ України.

Згідно з рекомендаціями, щоб залишитися здоровими людям по можливості необхідно відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань, в першу чергу в США та Мексику.

Якщо поїздку неможливо відкласти, треба не відвідувати людних місць, уникати користування громадським транспортом, перебування поряд з людьми з ознаками респіраторної інфекції – нежиті, кашлю, почервонілих очей. Необхідно носити чотирьохшарову марлеву пов’язку або хірургічну маску.

У разі повернення менше ніж 10 днів тому з країни, де зафіксовані випадки хвороби, необхідно особливо уважно поставитися до свого здоров’я, при появі симптомів ГРВІ – температури, кашлю, нежиті, порушень функції органів травлення та м’язових болів – негайно звернутись до лікаря.

Якщо після повернення людини з-за кордону у неї виникли симптоми застуди або респіраторної інфекції, необхідно негайно ізолювати хворого в окремій кімнаті, контактувати з ним лише в марлевій масці та викликати лікаря.

У зв’язку з тим, що хвороба передається переважно повітряно-крапельним шляхом, необхідно виконувати санітарно-протиепідемічний режим, передбачений при епідеміях респіраторних інфекцій.

Крім того, міністерство рекомендує мінімізувати контакти людей з хворими свинями, повідомляти відповідні медичні служби про хворих тварин. Необхідно дотримуватись особистої гігієни під час будь-яких контактів з тваринами і особливо – під час забиття і відразу після забиття, щоб запобігти контакту зі збудниками хвороби. Білування туші не повинно застосовуватись до хворих тварин чи тварин, які померли від захворювання.

МОЗ нагадує, що немає даних про зараження хворобою при вживанні в їжу належним чином обробленого і приготовленого м’яса свиней або виробів з нього. Вірус гине під час кулінарної обробки при температурі 70°C.

У випадку виникнення підозри на захворювання та з питань профілактики і лікування грипу А/H1N1, можна звертатися за консультацією до Міністерства охорони здоров’я України за номером гарячої лінії 8 (044) 200-07-80.

Нагадаємо, станом на вчора, 5 травня, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно підтвердила захворювання на свинячий грип у 1124 людей, при цьому 139 з них заразилися протягом останньої доби.

ВООЗ має намір направити антивірусний препарат Tamiflu у 72 країни, де були зафіксовані випадки зараження так званим "свинячим грипом" - вірусом A/H1N1. Засобу, що має доведену ефективність при лікуванні грипу, вистачить для лікування 2,4 мільйона людей.

Читайте також:

72 країни отримають ліки від свинячого грипу

За день на грип у світі захворіло більше ста людей

В США інтернет-шахраї заробляють на паніці від свинячого грипу

"Свинячий" грип завдає більше шкоди економіці, ніж здоров’ю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: