В МОЗ України погодили лікування пацієнтів із коронавірусом, плазмою крові тих, хто вже одужав

В МОЗ України погодили лікування пацієнтів із коронавірусом, плазмою крові тих, хто вже одужав

Фото: Credits

Найбільш ефективна вона під час введення до появи перших симптомів.

Міністерство охорони здоров'я України схвалило використання для лікування коронавірусу COVID-19 реконвалесцентну плазму крові пацієнтів, які одужали від хвороби.

Це закріплено оновленим протоколом надання медичної допомоги для лікування COVID-19, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я 11 листопада, повідомляє "Інтерфакс-Укрїани".

МОЗ схвалив введення плазми на початку захворювання (до появи антитіл), найбільш ефективно — протягом 72 годин від появи перших клінічних симптомів.

До того ж реконвалесцентну плазму можна використати для раннього специфічного лікування COVID-19 тільки для пацієнтів, які мають лабораторно підтверджений SARS-CoV-2, важкий або критичний перебіг захворювання, або прогностичні фактори прогресування до важкого чи критичного стану.

Нагадаємо, що 9 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив рішення розпочати експериментальний проєкт із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до вірусу, який викликає COVID-19, для контрактного виробництва із неї імуноглобуліну на лікування коронавірусної інфекції. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація