В МОЗ України погодили лікування пацієнтів із коронавірусом, плазмою крові тих, хто вже одужав

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В МОЗ України погодили лікування пацієнтів із коронавірусом, плазмою крові тих, хто вже одужав

Credits

Найбільш ефективна вона під час введення до появи перших симптомів.

Міністерство охорони здоров'я України схвалило використання для лікування коронавірусу COVID-19 реконвалесцентну плазму крові пацієнтів, які одужали від хвороби.

Це закріплено оновленим протоколом надання медичної допомоги для лікування COVID-19, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я 11 листопада, повідомляє "Інтерфакс-Укрїани".

МОЗ схвалив введення плазми на початку захворювання (до появи антитіл), найбільш ефективно — протягом 72 годин від появи перших клінічних симптомів.

До того ж реконвалесцентну плазму можна використати для раннього специфічного лікування COVID-19 тільки для пацієнтів, які мають лабораторно підтверджений SARS-CoV-2, важкий або критичний перебіг захворювання, або прогностичні фактори прогресування до важкого чи критичного стану.

Нагадаємо, що 9 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив рішення розпочати експериментальний проєкт із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до вірусу, який викликає COVID-19, для контрактного виробництва із неї імуноглобуліну на лікування коронавірусної інфекції. 

Наступна публікація