МОЗ України погодилося на російськомовні інструкції до ліків

Для ліків інструкції будуть і російською, і українською. АРК Крим домоглося від Мініздраву двомовного перекладу зараади безпеки людей.

Мінздрав України рекомендував виробникам лікарських засобів докладати анотації не тільки українською, а й російською мовою. Інструкція про застосування російською буде додатковою, але не обов'язковою умовою державної реєстрації (перереєстрації) медичних препаратів.

Як повідомили в прес-службі Російської громади Криму, у відповіді Міністерства охорони здоров'я України на рішення Верховної Ради автономії "Про виклад інформації в інструкціях для медичного застосування лікарських засобів" зазначається, що виробникам рекомендовано вкладати в упаковку лікарського засобу інформацію про його застосування не тільки українською, але й додатково російською мовою, "з огляду на численні звернення громадян з приводу неможливості прочитати інструкцію для медичного застосування лікарського засобу".

На жовтневій сесії парламент Криму звернувся до Верховної Ради та Кабінету міністрів України з проханням забезпечити виклад інформації в інструкціях для медичного застосування лікарських засобів російською мовою, як мовою міжнаціонального спілкування. Проект звернення, поданий депутатом від Російської громади Криму Андрієм Козенко, підтримали 83 з 93 парламентаріїв, що взяли участь у голосуванні.

На думку автора проекту, більшість кримчан не володіє медичною термінологією українською мовою, що може призвести до хибного трактування інструкцій і застосування лікарських препаратів на шкоду здоров'ю жителів півострова.

Парламент також зобов'язав Раду міністрів Криму провести в регіоні моніторинг попиту на лікарські препарати.

Читайте також:

На Дніпропетровщині 18 людей заявляють, що їх звільнили через українську мову

Російськомовні організації України оприлюднили передвиборчу вимогу

Ющенко: українці повинні добре знати російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: