МОЗ віддало виділені на грип гроші невідомим посередникам

Аналіз звітів Міністерства охорони здоров'я свідчить про не зовсім зрозумілу схему розподілення частини грошей, виділених на боротьбу з епідемією грипу.

Частина грошей уряду, виділених на боротьбу з епідемією грипу в Україні, була використана без тендерів і за участі посередників, деякі з яких зовсім невідомі.

Про це свідчить аналіз звіту Міністерства охорони здоров'я, підписаного першим заступником глави МОЗ Василем Лазоришинцем.

30 жовтня Кабмін терміново виділив на боротьбу з епідемією 500 мільйонів гривень. Відповідно до звіту, 280 мільйонів гривень із цієї суми були спрямовані місцевій владі, а 220 мільйонів МОЗ використав для закупівлі ліків та обладнання.

При цьому чиновники під приводом термінової необхідності обійшлися без обов'язкової в таких випадках процедури тендерів. У результаті практично всі закупівлі були проведені за участю посередників.

Постачання препарату "Таміфлю" за цінами виробника, що нібито було організовано за сприяння голови МЗС Петра Порошенка, насправді було здійснено фірмою-посередником – компанією "Ганза". На це замовлення вона одержала 46,9 мільйона гривень.

Одноразові маски вітчизняного виробництва також були закуплені через посередника - фірму "Горал". Було замовлено 10 мільйонів штук за ціною 60 копійок, у той час як до 30 жовтня (оголошення епідемії) ціна в аптеках була 50 копійок.

Найбільше держзамовлення дісталося приватному підприємству "КСР". Маловідома фірма закупила 450 апаратів для штучної вентиляції легень. Товар доставили з Ізраїлю. Загальна вартість - 50 мільйонів гривень.

Будь-якої інформації про "КСР" у відкритих джерелах немає. Не знають про таке підприємство й оператори фармринку. Посередником при закупівлі антибіотиків "Дорибакс" виступила фірма "ФПР". За 50 тисяч упаковок препарату вона отримала 11,8 мільйона гривень.

"Фармацевтичні препарати регіонів" належать Андрію Лірнику, який раніше входив до партії "Європейська столиця". У 2006 році цей бізнесмен балотувався до Верховної ради.

За словами начальника юруправління МОЗ Владислави Бронової, постачання не через посередника має певні складності в оформленні: "Це вже зовнішньоекономічний контракт, що тягне за собою безліч додаткових проблем з документами".

Відповідно до законодавства, при пандемічній ситуації в країні препарати закуповуються без тендерів.

На початку листопада на сайті МОЗ була опублікована пропозиція виробникам і дистриб'юторам про закупівлю необхідного обладнання і медикаментів для боротьби з грипом.

Основною умовою співробітництва був графік постачання товарів і його ціна. У першу чергу приймалися компанії, що могли надати товар протягом 7-10 днів.

Нагадаємо, 18 листопада стало відомо, що Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти МОЗ.

Справу було порушено за фактом закупівлі за завищеними цінами медобладнання, зокрема контейнерів для кров та обладнання для потреб туберкульозних диспансерів.

Читайте також:

Генпрокуратура порушила справу за недбалість проти працівників МОЗ

В українських лікарнях перерахують усі упаковки "Таміфлю"

Тимошенко взялася за медичні зловживання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: