МОЗ вимагає порушити кримінальну справу за зрив вакцинації

Міністр охорони здоров’я вимагає ГПУ порушити кримінальну справу проти тих, хто приймав участь у "кампанії проти вакцинації".

Міністр охорони здоров'я Василь Князевич звернувся до генерального прокурора Олександра Медведька з проханням порушити кримінальну справу за фактами "завідомо неправдиве інформування суспільства про вакцинацію".

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України Василь Князевич направив на ім'я генерального прокурора Олександра Медведька лист, в якому просить порушити кримінальну справу за ст. 112 КПК "за фактами завідомо неправдивого інформування суспільства про вакцинацію як про дії, які загрожують загибеллю та іншими тяжкими наслідками для людей".

Міністр переконаний, що дії організаторів та учасників "антивакцинальної кампанії" підпадають під ознаки злочину, передбаченого статтею 259 Кримінального кодексу України, і містять достатню доказову базу в засобах масової інформації у вигляді виступів та коментарів на телебаченні, в газетах і журналах, в Інтернеті протягом 2008-2009 років.

Як йдеться у зверненні, Міністерство готове максимально сприяти в розслідуванні кримінальної справи і надання необхідної доказової бази.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я вважають недоцільним проводити зараз вакцинацію населення в тих регіонах, де спостерігається пік епідемії грипу та ГРВІ. "Але в тих регіонах, де ймовірність захворюваності висока, але епідемії ще немає, звичайно ж, варто проводити вакцинацію", - заявив заступник міністра охорони здоров'я Зіновій Митник.

У той же час директор Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров'я Олександр Гриневич повідомив, що від грипу A/H1N1 громадян України почнуть вакцинувати лише через місяць-два, коли вакцини пройдуть реєстрацію в Україні.

Згідно з останніми даними МОЗ, станом 5 листопада, в Україні від пневмонії померли 95 людей. За останню добу в Україні захворіли на ГРВІ та грип 127 тис. людей.

Таким чином, починаючи з 29 жовтня, в державі хворіють 632,9 тис. людей. Крім того, 4 листопада Міністерство охорони здоров'я заявило, що в Україні зафіксовано шість випадків смерті від вірусу грипу А/H1N1, лабораторно підтверджено 17 випадків захворювання.

Читайте також:

У Києві на грип захворіли 600 медиків

Російську вакцину від свинячого грипу випробовують на дітях

Вакцинація від свинячого грипу почнеться в Україні за два місяці

ВООЗ забезпечить бідні країни безкоштовною вакциною від свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: