МОЗ закликало "не розпалювати в державі настрої проти вакцинації"

Міністерство охорони здоров’я заявило, що кожного року в Україні помирає близько 5000 немовлят і не потрібно кожен трагічний випадок пов'язувати зі щепленням.

Міністерство охорони здоров’я закликало не розпалювати "настрої проти вакцинації" у зв'язку зі смертю немовлят в різних областях України.

"Сьогодні є багато охочих пропіаритися на темі вакцинації, проте ніхто так і не взяв на себе відповідальність за майбутнє тих дітей, чиїх батьків сьогодні закликають не робити щеплення", - заявив головний державний лікар України Олександр Біловол.

"Поширення неправдивої інформації щодо причинно-наслідкового зв’язку між смертю дітей і вакцинацією обертається панічним страхом населення перед профілактичними щепленнями, і як наслідок - країна може опиниться перед загрозою епідемічних спалахів", - йдеться у повідомленні відомства.

У міністерстві наголосили, що, на жаль, щороку з тих чи інших причин, в Україні помирає близько 5000 немовлят. Практично кожен малюк отримує за рік щеплення проти 10 інфекцій, тобто постійно перебуває в періоді щеплень.

"Враховуючи масштабну кампанію, розгорнуту деякими політичними силами з використанням громадських організацій, теоретично кожен випадок смерті малюка може бути використаний як привід для політичних спекуляцій та дискредитації самої ідеї імунопрофілактики", - зазначили в МОЗ.

Щоб уникнути подібного, міністерство звернулося до ЗМІ з проханням "виважено підходити до висвітлення питань, пов’язаних зі смертю малюків, та утриматися від безапеляційних тверджень про зв’язок смертей з проведенням планових щеплень".

Нагадаємо, у середині серпня після щеплення вакциною "Пентаксим" помер 5-місячний хлопчик з Іваничівського району Волині. Висновки судово-медичної експертизи: хлопчик відригнув і захлинувся.

17 серпня у реанімації лікарні Вишневського у Донецьку померли двоє діток – трьох і чотирьох місяців. Кожен з них за декілька днів до смерті був щеплений вакциною "Пентаксим" виробництва французької компанії Sanofi Pasteur. Раніше, 5 серпня, після щеплення вакциною "Пентаксим" померло чотиримісячне немовля в Енергодарі (Запорізька область).

Читайте також:

На Волині після вакцинації померло ще одне немовля

Після вакцинації в Донецькій області померло друге немовля

У Донецьку після щеплення померло немовля

Комісія визнала, що вакцина стала причиною смерті юнака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: