МОЗ залишив Івано-Франківськ без гуманітарних ліків проти грипу

Процедура сертифікації гуманітарних ліків непроста, триває кілька місяців. Навіть форс-мажор на зразок епідемії грипу її не спрощує.

В Івано-Франківську шукають ліки, які, як гуманітарну допомогу, під час торішньої епідемії грипу, місто мало отримати з Литви.

Щойно літак приземлився в івано-франківському аеропорту, вантаж переправили до Києва, начебто на сертифікацію. Відтоді минуло майже чотири місяці, а з МОЗу, кажуть у міськадміністрації, не те що ліків, жодної інформації про них досі немає.

Майже на триста тисяч гривень - антибіотики, вітаміни, рентген-плівка, маски, рукавички. Цю гуманітарку з Литви називали безцінною, бо на тлі тогочасного дефіциту медикаментів, вона була в Івано-Франківську першим таким вантажем. І навіть те, що з аеропорту її відразу повезли перевіряти до Києва, бо ліки виявилися несертифікованими в Україні, івано-франківців не збентежило. Сподівалися — не пізніше, ніж за тиждень, перевіривши, їх повернуть.

"З цієї гуманітарки ми не отримали жодної пігулки, ні рентгенплівки, маски, рукавички. Обіцяли дати відповідь, розібратися до кінця року. Я шокований, бо досі жодної відповіді", - говорить міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

Місцеві лікарі кажуть, що чогось надзвичайного в тому вантажі не було. Під імпортними назвами “ховалися” добре знайомі препарати, що продаються у вітчизняних аптеках.

"80% це ясно які - антибіотики, гормональні, вітаміни, відхаркуючі. Це якраз для лікування пневмонії. Вони б дуже пригодилися в епідемію", - повідомила заступник головного лікаря Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська Емма Гошовська.

У Міністерстві охорони здоров'я, попри надісланий ТСН запит, про долю цієї гуманітарки сказати так нічого і не спромоглися.

Загалом, кажуть, процедура сертифікації непроста, триває кілька місяців. Навіть форс-мажор на зразок епідемії грипу її не спрощує.

"Якщо країна хоче поставити нам гуманітарну допомогу, звертається попередньо з листом до нас і вказує перелік того, що хоче нам поставити, причому з повідомленням виробника з повними сертифікаційними вимогами. Ми беремо цей перелік і опрацьовуємо", - пояснив заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Яковенко.

В епідемію отримав гуманітарку і Галич — із Польщі передали вантаж вартістю майже в річний бюджет місцевої райлікарні. Але він досі “за ґратами”. Також несертифіковані, хоч і добре відомі препарати, МОЗ використовувати так і не дозволило. Ттепер галичан чекають штрафні санкції за тривале зберігання нерозмитненого вантажу.

За словами чиновників МОЗ, аналогічну до торішньої, епідемію грипу в Україні чекають восени. Закордонних доброчинників попереджають — якщо хтось захоче передати гуманітарну допомогу ліками, варто вже подавати відповідні документи. Може, за літо підготують усі дозволи.

Читайте також:

У Києві свинячий грип виявлено майже в 400 людей

Тимошенко зекономила 6 млрд грн на армії та грипі

ВООЗ відхрестилася від звинувачень у фальсифікації пандемії свинячого грипу

 

ВідеоМОЗ залишив Івано-Франківськ без гуманітарних ліків проти грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: