Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МОЗ запустило електронний рецепт: як отримати безкоштовні ліки в аптеці

Е-рецепт виписує сімейний лікар.

В Україні від 1 квітня запрацював електронний рецепт, повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

У рамках урядової програм "Доступні ліки" поки що електронним рецептом можуть користуватися пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, діабет другого типу і бронхіальну астму. Щоб скористатися функцією, варто мати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Адже отримати електронний рецепт можна тільки у нього.

Отримати ліки за допомогою електронного рецепту можна у будь-які аптеці, яка має договір з до Національною службою здоров’я України. Медикаменти можна придбати у будь-якому місті, області чи районі без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен звернутися до свого лікаря. Він після прийому виписує рецепт в електронній системі охорони здоров'я. На мобільний номер пацієнта, який зазначений у декларації, приходить повідомлення з унікальним номером рецепта і кодом для отримання ліків в аптеці. Там називаєте номер рецепта, а фармацевт пропонує лікарські засоби, які є в наявності і входять в програму "Доступні ліки". Якщо необхідного препарату нема, його можна отримати в іншій аптеці.

Програму "Доступні ліки" запустили  у квітні 2017 року. За час роботи програми в межах програми виписано понад 33 мільйонів рецептів на понад 1,7 мільярда гривень. Зараз кожна третя аптека увійшла в програму.

Відео Сніданок перевірив, чи можна купити в українських аптеках ліки без рецепту

В Україні мають збільшитись штрафи для аптек, які продають ліки без рецепту. Таким аптекарям навіть загрожуватиме кримінальна відповідальність, каже виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. І поки МОЗ не запровадило нововведення, Сніданок перевірив, чи дійсно так просто купити рецептурні ліки без документа із печаткою.  

Сніданок перевірив, чи можна купити в українських аптеках ліки без рецепту

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції