Мрія про гори для хворого на ДЦП: двоє вінничан рушили на пошуки допомоги до Києва

Дата публікації
Перегляди
499
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мрія про гори для хворого на ДЦП: двоє вінничан рушили на пошуки допомоги до Києва

Обладнання розробила фірма, котра спеціалізується на спортивних польотах.

Двоє вінничан, один із яких спортсмен, а другий з дитинства має церебральний параліч, прийшли до головного офісу 1+1 зі своєю мрією – знайти можливість виготовити спорядження для того, аби здоровий друг виніс хворого на Говерлу. Ця історія вразила працівників телеканалу, і вони вирішили допомогти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Коли я його вперше побачила, такого гарного, міцного хлопця, я подумала: які в нього можуть бути проблеми? А далі він мене вразив тим, як він розповідав про свого товариша Юрка, який не може ходити, але дуже хоче потрапити у гори, бо він там ніколи не був", - розповіла інформаційний продюсер ТСН Оксана Михайлюк.

Вінничанам вдалося знайти майстрів, які зроблять обладнання для виходу на Говерлу

Вінничанам вдалося знайти майстрів, які зроблять обладнання для виходу на Говерлу

Женя готовий винести Юру на Говерлу на власних плечах, але для цього потрібне спеціальне спорядження – і ТСН береться допомагати. Журналісти, продюсери обдзвонюють столичні фірми, які працюють зі скловолокном, карбоном, пластиком, але відповідь звідусіль стандартна – проект складний. Більшість відмовляється, інші просять багато часу і грошей на проектування та розробку.

Зрештою ТСН таки знаходить майстрів – це підприємство, яке проектує та шиє підвісні ситстеми для дельтапланеристів, будує параплани, легкі літаки – до слова, одні з найкращих у світі. На їхніх ременях у прямому сенсі тримається життя спортсмена, але проблема у тім, що подібного спорядження, яке замовляють хлопці, ще ніхто не виготовляв. Без комп'ютерного моделювання та складних розрахунків статечні бородаті чоловіки обмірюють Женю – ручна робота. До проекту інженери одразу ж вносять кілька удосконалень.

Винести для натренованого спортсмена 63 кілограми на Говерлу – не таке вже й важке завдання, але винести живу людину – зовсім інше, зауважують інженери. Найменший поштовх Гоші – і Женя може втратити рівновагу, а відтак травмуватися або ж узагалі зірватися у прірву. Спорядження має міцно з'єднати двох друзів – зрештою, вони самі на час сходження мають стати єдиним цілим. Роботи над спеціальним корсетом тривали два місяці, Євгену доводилося тричі приїздити на примірки. Замість Юри, якому важко добиратися з Вінниці, на плечі Жені застрибував оператор ТСН Роман Сукач, у якого приблизно однакова вага з Юрою.

Зрештою спорядження було готове. Це складна конструкція – корсет та "шерпа", легка карбонова накладка, яка має витримати усе навантаження. Насамкінець інженери здивували всіх своїм вчинком – вони не взяли з вінничан ані копійки. Пояснили це тим, що теж були молодими і мріяли про гори. Чи виявилося виготовлення обладнання надійним і чи здійснилася мрія двох молодих вінничан – продовження цієї історії ТСН покаже у середу, 12 липня, у випуску о 19:30

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
499
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація