Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мрія, що здійснилася під Новий рік. Родина воз'єдналася після 12 років розлуки

Для родини Іллі Мазура подарували п'ять квитків до Казахстану.

Воз'єдналася родина, яка не збиралась 12 років. Під час проекту "Здійсни мрію" команда ТСН познайомилася з родиною Мазурів. Для юнака Іллі чарівники зорганізували знайомство з гравцями української футбольної збірної, політ на легкомоторному літаку і подарували 5 авіаквитків до Казахстану із відкритими датами. Саме там живе бабуся Іллі, яка бачила хлопця ще маленьким, коли він через хворобу не міг ходити. І ось настав день, коли сім'я скористалася квитками.

Про це йдеться у сюжеті програми ТСН.19:30.

За вікном готують літак, що вирушить за три з половиною тисячі кілометрів від Києва. Цю подорож Ілля безліч разів прокручував у голові. Навіть писав про це в шкільних творах. Нещодавно мама знайшла старий зошит - непевним дитячим почерком найзаповітніша мрія: зустрітися з бабусею, яка живе в Казахстані.

Ілля мріяв дістатися Казахстану саме літаком. Відчуття польоту вже йому знайомі. У вересні проект "Здійсни мрію" разом із пілотами авіаційного навчального центру в Харкові подарували йому небо. А компанія МАУ тоді презентувала родині Мазурів 5 квитків із відкритою датою.

Відео"Здійсни мрію". Проект допоміг через 12 років возз’єднатися родині Мазурів

На крилах мрії возз’єдналася родина, яка не збиралась 12 років. Під час проекту "Здійсни мрію" ми познайомилися з родиною Мазурів. Для юнака Іллі чарівники зорганізували знайомство з гравцями української футбольної збірної, політ на легкомоторному літаку і подарували 5 авіаквитків у Казахстан із відкритими датами.

"Здійсни мрію". Проект допоміг через 12 років возз’єднатися родині Мазурів

Від народження Ілля довго не міг ходити. Сидів в інвалідному візку і марив літаками. Хлопець народився з розщепленням хребта. Лікарі давали примарні шанси на життя. Коли Іллі було чотири, мама наважилася на тяжку подорож потягом до Казахстану - показати онука бабусі. Із тієї зустрічі Ілля майже нічого не пам’ятає.

Відтоді минуло понад 12 років. Ілля пережив 6 операцій, пройшов крізь пекло реабілітації, став на ноги і навіть заграв у футбол. Натомість бабуся за ці роки здала - не пересувається без сторонньої допомоги.

Понад три тисячі кілометрів подолано літаком. Іще півтисячі з Астани до Павлодара їдемо автобусом. Ціла ніч у дорозі – усі втомилися. Сходить сонце. За вікном тягнуться сотні кілометрів засніженого степу, і тільки зрідка зустрічаються табуни коней, що і при мінус 25 залишаються на вулиці. Пункт призначення показався на обрії лише через 6 годин.

Ілля та його мама Ольга на мить зупиняються перед дверима - набрати повітря, заспокоїтися, щоби перед камерою не давати волю емоціям, але не виходить.

Іллю бабуся бачила маленьким лише раз, а його молодших сестричок узагалі обіймає вперше. Світлана Митрофанівна не має сил навіть підвестися - хворі ноги.

"Мені вже пішов восьмий десяток. Трохи з ціпком. Ходунки в мене є", - говорить жінка.

У квартирі вмить стає гамірно. Куди й поділася втома від догори. Діти беруться прикрашати ялинку. Світлана Митрофанівна передчуває - це будуть найкращі новорічні свята.

Чорно-білі фотографії, спогади. Зима в Казахстані - це ковзанка і льодяні гірки - це єдиний спосіб не замерзнути на вулиці - зими тут надто суворі. За десятки років нічого не змінилося. Діти цікавляться, як "Дід Мороз" казахською? І для Аяз Ата співають українських пісень.

А тим часом додому сходиться рідня. Жінки готують українські страви, казахські - довіряють лише чоловікам. Бешпармак – локшина з різним м’ясом – обов’язкова на святковому столі.

Вони до ранку говоритимуть - про все, що сталося за останні роки, триматимуться за руки, час до часу обійматимуть бабусю. Так тепло, ніби й не було 12 років розлуки.

Біля ялинки Ілля зізнався мамі, що тепер у нього є нове бажання - колись самостійно здійснити найзаповітнішу мрію бодай однієї дитини, щоби вона відчула все, що вдалося відчути йому в ці дні.

"На все життя запам’ятається. Здійснилася моя мрія", - каже Ілля.

Деколи, щоб потрапити в новорічну казку, достатньо об’єднатися зі своєю великою родиною. Хай на ці свята усі близькі вам люди будуть поруч, і збуваються усі мрії, особливо дитячі.

Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції