Мрія життя: вінничанин із ДЦП дістався підніжжя Говерли та натрапив на перешкоду

Мрія життя: вінничанин із ДЦП дістався підніжжя Говерли та натрапив на перешкоду

Дата публікації
Перегляди
1435
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мрія життя: вінничанин із ДЦП дістався підніжжя Говерли та натрапив на перешкоду

Двом друзям вдалося владнати всі підготовчі моменти, проте вони наштовхнулися на нові перешкоди.

Євген та Юрій із Вінниці змогли зацікавити своєю ідеєю підйому на Говерлу хворого на ДЦП чоловіка журналістів та майстрів із виготовлення спорядження. Хлопці отримали необхідну амуніцію та пройшли підготовку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спортсмен Євген роботою київських майстрів виявився задоволеним. "Відчуваєш вагу, але нормально", - прокоментував він свої враження. Юра ж отримав менше зручностей, бо сидіти йому випало на велосипедному сідлі. "Не бізнес-крісло, але нормально. Комфортніше у цій ситуації не могло б бути", - філософськи реагує хворий на церебральний параліч.

За крок до мрії: вінничанин збирається підняти на Говерлу друга, хворого на церебральний параліч

За крок до мрії: вінничанин збирається підняти на Говерлу друга, хворого на церебральний параліч

Цілими днями вони ходили вінницькими лісами, а в перервах Женя робив запливи у ставку. Вдома тягав саморобну штангу приблизно на 150 кілограмів. За його тренуванням уважно спостерігав батько. Він пишається своїм сином, вірить у його задум, але й переживає - все-таки Говерла, іще ніхто не виносив на неї людину вагою у 60 кілограмів.

Сходження двох вінничан на Говерлу претендує щонайменше на рекорд України, але хлопці кажуть, що реєструватися не будуть, бо не по рекорди вони туди йдуть. Для Жені головне – щоб його товариш таки побачив гори. "Слава? Я не думаю, що вона буде. І слава – вона швидкоплинна, сьогодні є, завтра мине", - пояснив Євген.

Три місяці до гір готувався і Юра – йому вдалося скинути 5 кілограм ваги. Хоч трохи, але Жені буде легше. Юра теж не прагне слави – він хоче довести собі і таким, як він, візочникам, що не треба опускати руки, а треба мріяти, боротися, прагнути і перемагати біль, немічність, своє ледаче "я". "Я знаю дуже багато людей, які в набагато ліпшому стані фізичному, ніж я, сидять вдома", - каже він.

Рано вранці автобус 1+1 заїжджає у Вінницю та забирає двох героїв. По обіді за вікнами з'являються перші гори, в які з захопленням вдивляється Юра, який уперше у Карпатах. Хлопці ще завидка вкладаються спати – перед сходженням потрібно відпочити. О 2:00 ночі вся група збирається біля автобуса. До спортивної бази "Заросляк" ще дві години шляху. Женя просить стартувати якнайраніше, бо коли зійде сонце, стане жарко, і він не зможе з такою вагою на спині вийти на Говерлу. За Ворохтою дорога стає поганенькою, а от на КПП у природний заповідник шлагбаум закритий на замок. Чекати до ранку – це втратити дорогоцінний час і поставити під сумнів увесь задум. Повторити спробу наступного дня – це ризикувати зривом починання, бо на вечір синоптики анонсували зливи, тобто стежки на гору розмиє. Чи зможуть вінничани таки вийти на Говерлу та здійснити свою мрію, до якої вони готувалися усі остані місяці? Відповідь у четвер, 13 липня, у випуску ТСН о 19:30.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1435
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація