"Мухи окремо, цукерки окремо": Зеленський пояснив, чому попередня влада зволікала із запровадженням санкцій

"Мухи окремо, цукерки окремо": Зеленський пояснив, чому попередня влада зволікала із запровадженням санкцій

Фото: president.gov.ua

11 березня відбулося четверте засідання Ради національної безпеки і оборони України під головуванням Володимира Зеленського. За останній місяць це засідання - вже четверте.

На останньому засіданні Ради національної безпеки і оборони України були розглянуті питання державного оборонного замовлення на 2021 рік, націоналізації АТ "Мотор Січ" та продовження дії обмежувальних заходів щодо низки банків з російським капіталом. Останні рішення викликали значний резонанс.

Про це Зеленський сказав у відеозверненні 12 березня.

"Не секрет, що останні рішення РНБО викликали значний резонанс. Схвалення у суспільстві та, зрозуміло, обурення тих, хто знаходить у рішеннях РНБО свої прізвища та свій бізнес. Сьогодні я підіб'ю попередні підсумки, розставлю крапки над "і" та простою мовою поясню вам – нашим громадянам України, що саме відбувається. Коротко я описав би цей процес трьома словами: Україна дає здачі. Здачі всім, хто довгі роки завдавав по ній ударів, користуючись її слабкістю, відсутністю законності, порядку та найголовнішого – справедливості. Справедливості, яка довгі роки для звичайних людей була навіть не дефіцитом. А чимось міфічним, ніби з легенд про цвіт папороті. Поки ми з вами вірили, що справедливість є, і безуспішно намагались її знайти, дехто привласнював собі державні ресурси, надра, стратегічні підприємства, трубопроводи і навіть, як виявилося, – Конституційний Суд України. Одним словом – усе, що "погано лежить".

Зеленський пояснив чергові рішення РНБО

Зеленський пояснив чергові рішення РНБО

Зеленський зазначив, що відновлення справедливості в Україні було однією з його ключових обіцянок:

"Кажуть, обіцяного чекають три роки. Ми почали трішки раніше: передусім ми присікли спроби розколоти Україну пропагандою та дезінформацією. 2 лютого 2021 року було заблоковано діяльність осіб, які вважали нормою вести бізнес на тимчасово окупованих територіях України та фінансувати дезінформаційні батальйони, що атакували українців залпами брехні та маніпуляцій. Звісно, всім цікаво – чому це не було зроблено попереднім керівництвом країни за всі роки війни? Мабуть, питання риторичне. Можливо, вони діяли за логікою "мухи – окремо, цукерки – окремо".

Як зазначив президент, 19 лютого було заблоковано активи, майно, анульовано ліцензії та дозволи підприємств, пов’язаних з паном Медведчуком:

"Також було доручено повернути у державну власність нафтопровід "Прикарпатзахідтранс". І, не менш важливо, – з’ясувати, за яких обставин у 2015 році, в епоху гетьманства всім відомо кого, у приватній власності опинився державний нафтопровід довжиною майже півтори тисячі кілометрів. Також справедливу й законну реакцію з боку України мають отримати й ті, хто вважав, що не у держави, а в приватних руках може опинитися контрольний пакет акцій над стратегічними оборонними підприємствами України, зокрема "Мотор Січ", а також можуть привласнюватися землі та надра, які належать народу України. Як взагалі це сталося? Знову ж таки – риторичне питання. Але відповіді на них знайдуть правоохоронні органи разом з Державною службою геології та надр. Громадяни мають знати, у який спосіб та на яких умовах низкою осіб в Україні були отримані ті чи інші ресурси".

Володимир Зеленський запевнив: "тим, хто зробив це законно, боятися нічого". Та для того, щоб встановити це, буде проведено максимально детальний аудит, результати якого будуть представлені суспільству. Впевнений, що ці відповіді мають бути не риторичними, а конкретними, вичерпними та аргументованими – як для громадян, так і для можливих майбутніх судових справ:

"Щодо санкцій Сполучених Штатів Америки стосовно колишніх власників ПриватБанку: ми підтримуємо це рішення та працюємо над тим, щоб повернути в Україну кошти. Щоб повернути в Україну справедливість. Ми чітко бачимо різницю між поняттями "великий бізнес" та "олігархічний клас". А от прізвища тут не мають жодної різниці: це Медведчук, Коломойський, Порошенко, Ахмєтов, Пінчук, Фірташ чи будь-хто інший. Важливо одне: ти готовий працювати законно та прозоро, або хочеш і надалі створювати монополію, контролювати ЗМІ, впливати на депутатів та інших держслужбовців. Перше - підтримується, друге - закінчується".

"11 березня ми нарешті зробили те, що мало з'явитися ще у 2014 році: затверджено державну стратегію деокупації та реінтеграції Криму та міста Севастополь. Тим, хто на щось розраховував, можу сказати: забудьте про те, що Україна забуде про Крим. Водночас, коли ми говоримо про деокупацію, логічно також розібратись, хто і як створив умови для окупації, і мова не лише про 2014 рік, але й про ухвалення так званих "Харківських угод". Все це далеко не повний перелік кроків, вжитих державою останнім часом. І далеко не остаточний список", - підсумував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що глава держави пояснив, що потрібно дослідити всі причини, які призвели до окупації Криму. Хоча це мали зробити ще сім років тому, 2014-го. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація