Мустафа Найєм зажадав розібратися з ксенофобією "Беркуту"

Затриманий "беркутівцями" відомий журналіст Мустафа Найєм написав заяву, в якій попросив перевірити порушення правоохоронцями статті КК про рівноправність громадян.

Українська міліція має проблему із ксенофобськими настроями, заявив народжений в Афганістані український журналіст Мустафа Найєм, якого у понеділок затримали бійці спецпідрозділу "Беркут".

Під час візиту до прокуратури Подільського району Києва Найєм написав заяву про перевірку наявності в діях посадових осіб "Беркуту" ознак злочину.

Журналіст прийшов до прокуратури за викликом слідчого, який мав завдання перевірити факти викладені в статті журналіста, опублікованій на "Українській правді".

Найєм у своїй заяві попросив перевірити порушення співробітниками "Беркуту" статті 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань).

Крім того, прокуратура має перевірити "перевищення службових повноважень співробітниками підрозділу при затриманні журналіста".

"А саме про незаконне вилучення мобільного телефону під час затримання. Остаточні відомості про ці обставини будуть внесені в заяву у середу, о 8 ранку", - розповів Найєм.

Також на середу призначена зустріч з заступником керівника інспекції особового складу МВС України для надання пояснень про події 13 грудня.

Як повідомлялося, увечері 13 грудня співробітники "Беркуту" затримали Мустафу Найєма і доправили його до Подільського РУВС, однак після втручання керівництва міліції журналіст був відпущений.

Міліція запевняє, що через те, що він не показав документи. Але, за словами Найєма, він пред'явив посвідчення і відмовився показувати свої документи вдруге - після фрази одного з міліціонерів: "Тут особа кавказької національності і не бажає показувати документи".

Перша реакція правоохоронців підтвердила слова затриманого. Речник київської міліції Володимир Поліщук повідомив, що правоохоронці попросили журналіста показати документи, оскільки в нього "східний тип обличчя". Пізніше офіційна точка зору МВС змінилася.

Читайте також:

Янукович вважає неприпустимими затримання журналістів неслов'янської зовнішності

Міліція назвала причину затримання журналіста: східний тип обличчя

Герман: Україна стане центром свободи слова

Відомого українського журналіста затримав "Беркут"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: