Музей Великої вітчизняної війни розсилає непрочитані фронтові листи

До України повернулися листи фронтовиків, котрі 70 років лежали у схованках австрійських музеїв. Науковці шукають адресатів послань з минулого.

В Україну з Австрії через 70 років повернулися непрочитані листи з 1941 року. Вони весь цей час зберігалися у запасниках Віденських музеїв.

У Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни, куди передали на довічне зберігання фронтові листи, оголосили про пошук їх адресатів.

На сайті музею викладені адреси листів, написаних у два перші тижні війни, тож усі, хто багато років не мав жодної звістки про зниклих родичів за часів війни, мають змогу перевірити, чи не призначався один з листів їм.

Листи вціліли дивом, їх встигли занести на пошту, але не встигли відправити. Коли нацисти захопили Кам'янець Подільський, один німець вирішив зберегти частину історії. "У цих листах зафіксовані настрої радянського народу у перші дні війни" - із такою супроводжувальну запискою їх відправили до Австрії.

Нині з унікальною поштою працюють реставратори. Оригінали листів зберігатимуться у музеї, їх копії передадуть нащадкам адресантів. Копії листів майже не відрізняються від оригіналів. Для них використовують точно підібраний папір, чорнила, копіюють почерк.

У Музеї продовжують працювати з поштою. Кажуть, що роботи - на роки. Багато листів зможуть відкрити тільки реставратори, щоб не пошкодити. В дуже небагатьох є фотографії.

Як фронтові листи знаходять адресатів через 70 років дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Сербія вимагає видати їй 88-річного есесівця зі США

Російська діаспора: влада Львова готується знести пам'ятник воїнам-визволителям

Рада оголосила 2010 роком ветеранів
 

ВідеоМузей розсилає фронтові листи через 70 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: