МВФ дав Києву останній шанс

Місія МВФ розраховує, що українська влада виконає свою обіцянку та прийме всі антикризові закони. В парламенті сподіваються на поблажку.

Місія Міжнародного валютного фонду цього тижня знову завітає до України. Закордонні гості обговорюватимуть умови надання чергових кредитних траншів. Окрім суто економічних проблем, ітиметься також про політичні.

МВФ розраховує на виконання обіцянок президента Ющенка та прем'єра Тимошенко забезпечити 13-17 квітня ухвалення законів зі зміцнення фінансового стану Пенсійного фонду та "Нафтогазу України", а також узгоджених з МВФ та Світовим банком законопроектів щодо стратегії реструктуризації українського банківського сектора.

Натомість, президент Центру ринкових реформ та депутат фракції "Наша Україна-Народна самооборона" Володимир Лановий вважає, що для збалансування бюджету достатньо вже схвалених раніше законопроектів, на яких наполягав МВФ.

А щодо "Нафтогазу", за словами економіста, шестимільярдна підтримка цього підприємства є "протизаконною з точки зору економіки": "Налагоджувати бюджет – це одне. А виривати гроші з бюджету, або допомагати банкруту, – це зовсім інше. Не все можна диктувати країні лише під один кредит".

Група депутатів від блоку НУ-НС на чолі з Ігорем Палицею вимагають внесення поправок до законопроекту, що стосується "Нафтогазу". Їх сенс – дозволити "Укрнафті" (50% +1 акція знаходиться під контролем держави, другим найбільшим власником є група Приват) продавати газ власного видобутку за вищими цінами

Деякі депутати від БЮТ вважають, що МВФ може надати Україні поблажку, погодившись на ухвалення двох з п'яти антикризових законопроектів. "Я упевнений, що співпраця з Фондом буде продовжена, оскільки ми виконали основні домовленості, - заявив народний депутат Олег Ляшко.

"Уряд добився підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби, алкоголь, дизпаливо, на чому наполягала місія МВФ. Крім того, Кабмін відмінив статтю 84-у бюджету, яка зобов'язувала Нацбанк кредитувати уряд. Це головне", - зазначив він.

Політичні оглядачі також зазначають, що крім економічних проблем МВФ і далі матиме клопіт з відсутністю єдиної позиції президента, прем’єра та парламенту.

До Києва місія Фонду, очолювана Джейлой Пазарбазіоглу, приїде 7 квітня і пробуде до 9 числа. Нагадаємо, місія МВФ покинула Україну на початку лютого після провалу переговорів з українським урядом. Тоді для МВФ ключовим питанням став дефіцит бюджету і джерела його покриття.

Читайте також:

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Україну чекає дефолт, якщо вона не отримає кредит від МВФ

Тимошенко вважає, що НУ-НС ускладнить співпрацю України з МВФ

Україні прогнозують катастрофічне падіння економіки

Київ ще не витратив перших грошей від МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: