МВФ готовий змінити умови договору з Україною

Угода, згідно з якою Міжнародний валютний фонд надав Україні 16,4 млрд. доларів кредиту, може бути переглянута.

Меморандум, який регламентує надання Україні кредиту Міжнародним валютним фондом, може бути змінений у зв`язку із змінами економічної ситуації в Україні і в світі.

Про це в коментарі "Дзеркалу тижня" заявив голова ради Нацбанку Петро Порошенко.

"Меморандум - це не священна корова, - підкреслив він. - Можливість перегляду домовленостей якраз і була однією з цілей нинішнього візиту місії МВФ".

На думку голови ради НБУ, причиною перегляду домовленостей між Україною і МВФ може стати різке погіршення економічної обстановки в Україні.

"Очевидно, що з жовтня минулого року, коли було виписано умови меморандуму, значно погіршилася ситуація не лише в Україні, а й у її сусідів по Центральній і Східній Європі, як, утім, і в усій світовій економіці. Виникли нові виклики. І знайти на них адекватні відповіді в раніше обумовлених рамках практично неможливо. Гадаю, що це розуміють і представники МВФ", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, на початку листопада 2008 року Міжнародний валютний фонд виділив Україні кредит у розмірі 16,4 млрд. доларів терміном на 2 роки. Тоді ж Україні отримала перший транш у розмірі 4,5 млрд.

Ця сума була найбільшою, яку МВФ виділив одній державі під час світової кризи.

Читайте також:

Україна може не отримати гроші від МВФ

МВФ стурбований "серйозними проблемами" в Україні

Україна продовжує залазити в борги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: