Стельмах: кредит або дефолт (відео)

Неотримання Україною кредиту від МВФ може призвести до дефолту.

Про це заявив голова правління НБУ Володимир Стельмах. За його словами, Україна повинна прийняти законопроект, розроблений українським урядом, парламентом і МВФ, після чого отримає позику від фонду у розмірі 16,5 млрд. дол.

За словами Стельмаха, у разі неприйняття цього законопроекту, Україна отримає інфляцію з великим відсотком, а реальні доходи знеціняться.

"А це, у свою чергу, знецінить всі попередні накопичення. І це торкнеться кожного українця", - сказав він.

Як запевнив Стельмах, після такого процесу може статися оголошення дефолту, що викличе "моральну дискредитацію населення".

"Україна відноситися до категорії ризикових держав. Якщо ми не зможемо показати всім нашим майбутнім і нинішнім кредиторам, що у нас є надійний фінансовий механізм забезпечення наших боргів, то це може призвести до дефолту", - сказав він.

Сьогодні повідомлялося, що Україна може не дочекатися позики у 16,5 млрд. доларів, якщо наші парламентарі не візьмуться до роботи сьогодні. МВФ не зволікатиме з наданням кредиту Україні, щойно буде проголосований розроблений урядом та НБУ законопроект у Раді.

На думку представників Фонду, ухвалення відповідного закону плюск позика дасть виконавчій владі достатньо механізмів для порятунку фінансового сектора. У МВФ також повідомляють, що кредит надаватимуть траншами. Про їхній обсяг і терміни виділення наразі не повідомляється.

Також МВФ повідомляє, що кредит буде надано за плаваючим відсотком. Як правило, такі кредити надають на 2-3 роки без сплати процентів. Після цього терміну ставка як парвило не перевищує 3,7%.

ВідеоЧому і чим нам допоможе МВФ?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: