МВФ очікує виконання своїх вимог незалежно від позиції НУ-НС

Для фонду важливо, щоб політичні діячі разом вели країну правильним шляхом.

Голова МВФ Джейла Пазарбазіоглу впевнена, що умови МВФ будуть виконані, і не вбачає проблеми у тому, що деякі члени НУ-НС не підтримали розгляд необхідних законопроектів.

Про це вона сказала на брифінгу, відповідаючи на питання про те, що вимогою МВФ була єдина позиція усіх гілок влади, і як вона оцінює те, що частина пропрезидентської фракції не голосувала.

"Для МВФ важливо, щоб всі макроекономічні, економічні та фінансові рішення призводили країну до правильного шляху, до правильного розвитку. Вчора на зустрічі у президента було досягнуто погодження з усіма сторонами", - зазначила вона.
Водночас, за її словами, "рішення в країні приймається, як це визначається політичними обставинами".

"Як правильно зазначила прем’єр, ми маємо приймати рішення в тих політичних обставинах і умовах, які маємо на сьогодні", - додала Пазарбазіоглу.

"Є чотири особи, які будуть підписувати програму із фондом: президент, прем’єр, голова НБУ та міністр фінансів. Наскільки я розумію, всі ці люди погоджуються з тими умовами, про які ми домовились", - наголосила вона.

Нагадаємо, Кабінет міністрів прийняв пакет антикризових заходів, які у вівторок не були законодавчо затверджені парламентом. Зокрема, не був включений до розгляду законопроект про внесення змін до держбюджету на 2009 рік, а також два законопроекти про Пенсійний фонд.

8 квітня Україну відвідала місія МВФ для зустрічей із владою. Цього ж дня глава місії Джейла Пазарбазіоглу зустрілася з Юлією Тимошенко та главою Нацбанку Володимиром Стельмахом.

Як повідомляв ТСН.ua, 5 листопада 2008 року МВФ ухвалив рішення щодо виділення Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 млрд. доларів для подолання проблем в економіці.

У листопаді 2008 був виділений перший транш кредиту на суму біля 4,5 млрд доларів.

У лютому очікувалося виділення другого траншу у розмірі 1,87 млрд доларів, однак не відбулося через провал переговорів між МВФ та українським урядом.

Третій транш у розмірі 3,75 млрд доларів запланований на 15 травня.

Читайте також:

Уряд затвердив антикризові закони для співпраці з МВФ без Ради

МВФ ще не вирішив, чи давати Україні два транші зразу

Ющенко звинуватив Тимошенко у провалі антикризових законів

БЮТ: Україна втрачає кредит МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: