МВФ повернеться, якщо Рада прийме закони президента

Ющенко сподівається, що ВР прийме зміни до бюджету, що дозволить говорити про повернення місії МВФ.

Президент Віктор Ющенко сподівається, що Верховна рада завтра підтримає чотири законопроекти, що пов'язані з наданням другого траншу кредиту МВФ.

Про це на брифінгу повідомив заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак. Зокрема, це законопроекти про підвищення акцизів на тютюнові вироби, на лікеро-горілчані вироби, на дизельне пальне, а також законопроект про зміни до пенсійного законодавства.

За словами Шлапака, ці законопроекти мають бути прийняті шляхом внесення відповідних змін до закону про державний бюджет України. На його думку, якщо ці закони будуть ухвалені парламентом, то на цьому тижні можна розраховувати на приїзд Місії МВФ в Україну.

Шлапак наголосив також, що низка законодавчих ініціатив уряду, зокрема авансове перерахування прибутку НБУ до державного бюджету, не мають жодного відношення до надання другого траншу кредиту МВФ.

За його словами, уряд пропонує законодавчо зобов'язати Нацбанк щоквартально авансом перераховувати свій прибуток до держбюджету. Шлапак заявив, що президент виступає проти такої новації, тому що неможливо спрогнозувати прибутки НБУ, особливо в нинішній економічній ситуації.

Нагадаємо, президент, виступаючи у Празі перед учасниками Європейського банківського та фінансового форуму, повідомив, що наступного тижня місія Міжнародного валютного фонду може відновити роботу в Україні, і всі органи державної влади повинні скоординувати свої дії з метою формування стабільної програми співпраці України із Фондом у 2009 році.

Читайте також:

Ющенко поговорив з Тимошенко, Януковичем та Стельмахом по телефону

Євросоюз закликав українських політиків припинити сварки

В українців "на руках" 60 мільярдів доларів

Місія МВФ повернеться до України наступного тижня

ВідеоШлапак про законопроекти для МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: