МВФ розчарований співпрацею з Україною

У Мінфіні визнають, що переговори з МВФ щодо виділення четвертого траншу кредиту будуть важкими.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) незадоволена виділенням Нацбанком 9,8 млрд грн на фінансування Євро-2012 і відмовою підвищити з 1 вересня тарифи на газ для населення. Про це із посиланням на власні джерела повідомляє видання "Коммерсант-Украина".

"Ви знаєте, що найближчим часом (до 15 вересня) уряд має намір подати до парламенту проект держбюджету на 2010 рік. Тому завданням місії є вивчення цього документа", - розповіло джерело у МВФ.

У Мінфіні вже визнають, що переговори із МВФ щодо виділення четвертого траншу будуть важкими. За словами заступника міністра фінансів Валерія Альошина, складнощі можуть бути пов'язані з необхідністю обговорення внесення змін у бюджет-2009 і граничного розміру держборгу.

Більш песимістичну оцінку дало джерело видання, близьке до переговорів. "Місія МВФ розібралася в ситуації лише за дві години роботи. Мало того, що проект бюджету не готовий, так ще й ситуація зараз гірша, ніж на момент надання третього траншу: парламент подолав вето на зміни до закону "Про Нацбанк" про виділення 9,8 млрд грн на Євро-2012, а підвищення ціни газу для населення з 1 вересня скасовано", - сказав співбесідник видання.

Ці питання вже 3 вересня обговорюватимуться моніторинговим комітетом у складі МВФ, Кабінету міністрів, Нацбанку, Секретаріату президента і Нацкомісії із регулювання електроенергетики. "У кращому разі місія поїде, а з європейського департаменту МВФ надійде різкий лист зі вказівкою щодо змін і термінів їх виконання. Але складається враження, що в МВФ розуміють, що виконання вимог гальмується наближенням виборів президента. І в них немає впевненості в успішній роботі над помилками", - сказав він.

Нагадаємо, вчора до України прибула технічна місія МВФ, яка повинна з'ясувати, чи відповідає проект держбюджету на 2010 рік його умовам.

Читайте також:

МВФ погрожує припинити співпрацю з Україною

МВФ може дати Україні більше, ніж обіцяв

МВФ готовий збільшити суму кредиту для України

Україна отримала від МВФ 3,3 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: