МВФ розкритикував реформи Януковича

Постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр вказав на недоліки презентованої програми реформ Віктора Януковича.

Постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр вказав на недоліки презентованої програми реформ Віктора Януковича, зокрема занадто загальний виклад питань, відсутність черговості проведення реформ і відсутність чітких термінів. Про це він заявив в ході свого виступу на засіданні Комітету з економічних реформ.

Альєр підкреслив, що комітету слід звернути увагу на нарощування обсягів охоплення програми реформ і на встановлення чітких термінів їх проведення.

"Рекомендації занадто загальні для того, щоб гарантувати, що вони забезпечать розв'язання існуючих проблем. Тут дуже важливо, щоб був деталізований план дій, який би додатково підсилили ці реформи", - зауважив представник МВФ.

Альєр відзначив, що в представленій програмі вірно вказується на необхідність зменшення фіскального дефіциту і зупинки зростання державного боргу.

"Але пропозиції скорочувати дефіцит на 1% недоцільні. При такому підході державний борг буде рости ще кілька років перед тим як ситуація стабілізується. Плановий показник дефіциту повинен сам по собі бути метою, а не розглядатися тільки як індикатор успіху, як це пропонується в плані реформ ", - сказав він.

Аналогічна ситуація, за його словами, з показником інфляції. Він наголосив, що скорочення інфляції до 5-6% до 2014 року - "не дуже амбітна мета". Крім того, Альєр заявив, що заходи щодо реалізації пенсійної реформи та реформи економічного сектору повинні бути більш амбітні і з конкретними термінами реалізації.

Також представник МВФ акцентував увагу на тому, що великий обсяг пропозицій, викладених у програмі, обумовлює ризик, що велика частина важливих кроків не буде втілена в життя, у той час як менш важливі реформи будуть впроваджені.

На завершення Альєр додав, що реалізація деяких пропонованих реформ призведе до більш високих витрат держбюджету, зокрема на короткострокову перспективу.

З огляду на це, він порадив більшу увагу в деталізованому плані проведення реформ зосередити на вирівнюванні та стабілізації їх проведення.

Нагадаємо, сьогодні, 2 червня, президент Віктор Янукович під час засідання Комітету з економічних реформ оприлюднив перший етап економічних реформ, "які приведуть Україну до успіху".

Читайте також:

Реформи президента Януковича: повний список

Янукович оголосив про початок реформ: українці житимуть не менше 70 років

Янукович обіцяє за 5 років залишити бідними 7% українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: