МВФ розповів, чим поступиться заради українського кредиту

МВФ може дати Україні кредит, навіть якщо бюджет країни буде дефіцитним. Для фонду головне, щоб в Україні не було високої інфляції.

Міжнародний валютний фонд може піти на поступки і надати Україні другий транш кредиту, навіть якщо бюджет країни залишиться дефіцитним.

Про це заявив голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр, виступаючи на ІІІ міжнародному форумі "Європа – Україна".

За словами представника МВФ, фонд піде на поступки, якщо Україна знайде неінфляційні джерела фінансування бюджету.

"Дефіцит можна профінансувати за рахунок інфляційної моделі. Коли ми обговорювали програму з Україною в жовтні-листопаді 2008 року, ми передбачали, що дефіцит може бути зовсім невеликим. Якщо уряд зможе знайти здорові джерела фінансування дефіциту, ми можемо погодитися на більший дефіцит", - сказав Альєр.

5 листопада МВФ виділив Україні антикризовий кредит у розмірі 16,43 мільярда доларів. У листопаді ж Україна отримала перший транш кредиту - 4,5 мільярда доларів.

На початку лютого переговори МВФ і України про виділення другого траншу кредиту провалилися. Виділення грошей було перенесено на невизначений термін.

Проблеми виникли через державний бюджет України на 2009 рік. МВФ закликав до перегляду дефіциту бюджету, який становить 31,1 мільярда гривень або 2,96% ВВП.

Причиною неотримання другого траншу кредиту також стали суперечки серед політичних лідерів України. Задля вироблення спільної позиції президент Віктор Ющенко зібрав нараду з прем'єром Юлією Тимошенко, головою Верховної ради Володимиром Литвином, головою Нацбанку Володимиром Стельмахом і представником опозиції Миколою Азаровим.

Читайте також:

Ющенко запропонував Тимошенко і Януковичу перемир'я до липня

Переговори з МВФ відновляться за два тижні

МВФ не вимагає від України бездефіцитного бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: