МВФ ще не вирішив, чи давати Україні два транші зразу

Голова місії МВФ відзначила, що уряд зробив все можливе, щоб відродити фінансовий баланс Пенсійного Фонду і "Нафтогазу".

Незважаючи на ухвалені урядом рішення поки що рано говорити про об’єднання другого і третього траншу кредиту для МВФ.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу на спільній прес-конференції з Юлією Тимошенко.

"Ми продовжуємо наші консультації з урядом, НБУ і Cекретаріатом президента. І тому, думаю, зараз було б зарано давати коментарі, як це буде відбуватися", - заявила вона.

Пазарбазіоглу відзначила, що була у вівторок на засіданні уряду.

"Можна з впевненістю констатувати, що ухвалені важкі рішення, але вони спрямовані на те, щоб зробити майбутнє більш оптимістичним", - сказала представниця МВФ.

"Я не можу говорити зараз про конкретику ухвалених рішень. Ми ще будемо обговорювати їх з представниками уряду. Але вже зараз очевидно, що уряд зробив все можливе для того, щоб відродити фінансовий баланс двох найбільш важливих державних інституцій – це Пенсійний Фонд і "Нафтогаз", - зазначила Пазарбазіоглу.

Вона також повідомила, що МВФ продовжуватиме дискусію з Мінфіном і Нацбанком щодо програми оздоровлення банків.

"Ми вже досягли значного прогресу на цьому шляху. Ми всі знаємо, наскільки важливим було досягти взаєморозуміння і прогресу на шляху вирішення питань в газовому, енергетичному секторі, пенсійному фонді. Ми працюємо з оптимізмом і сподіваємося на ще більші здобутки", - сказала Пазарбазіоглу.

Нагадаємо, 9 квітня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна має намір звернутися до Міжнародного валютного фонду із пропозицією об'єднати другий і третій транші кредиту.

8 квітня Україну відвідала місія МВФ для зустрічей із владою. Цього ж дня глава місії Джейла Пазарбазіоглу зустрілася з Юлією Тимошенко та главою Нацбанку Володимиром Стельмахом.

Як повідомляв ТСН.ua, 5 листопада 2008 року МВФ ухвалив рішення щодо виділення Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 млрд. доларів для подолання проблем в економіці.

У листопаді 2008 був виділений перший транш кредиту на суму біля 4,5 млрд доларів.

У лютому очікувалося виділення другого траншу у розмірі 1,87 млрд доларів, однак не відбулося через провал переговорів між МВФ та українським урядом.

Третій транш у розмірі 3,75 млрд доларів запланований на 15 травня.

Читайте також:

Україна просить МВФ дати більше грошей

Глава місії МВФ зустрілася з Тимошенко і Стельмахом

В України є шанс врятувати економіку

МВФ радить Східній Європі замінити долар на євро

ВідеоМВФ про транші для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: