МВФ ще не вирішив, чи давати Україні два транші зразу

Голова місії МВФ відзначила, що уряд зробив все можливе, щоб відродити фінансовий баланс Пенсійного Фонду і "Нафтогазу".

Незважаючи на ухвалені урядом рішення поки що рано говорити про об’єднання другого і третього траншу кредиту для МВФ.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу на спільній прес-конференції з Юлією Тимошенко.

"Ми продовжуємо наші консультації з урядом, НБУ і Cекретаріатом президента. І тому, думаю, зараз було б зарано давати коментарі, як це буде відбуватися", - заявила вона.

Пазарбазіоглу відзначила, що була у вівторок на засіданні уряду.

"Можна з впевненістю констатувати, що ухвалені важкі рішення, але вони спрямовані на те, щоб зробити майбутнє більш оптимістичним", - сказала представниця МВФ.

"Я не можу говорити зараз про конкретику ухвалених рішень. Ми ще будемо обговорювати їх з представниками уряду. Але вже зараз очевидно, що уряд зробив все можливе для того, щоб відродити фінансовий баланс двох найбільш важливих державних інституцій – це Пенсійний Фонд і "Нафтогаз", - зазначила Пазарбазіоглу.

Вона також повідомила, що МВФ продовжуватиме дискусію з Мінфіном і Нацбанком щодо програми оздоровлення банків.

"Ми вже досягли значного прогресу на цьому шляху. Ми всі знаємо, наскільки важливим було досягти взаєморозуміння і прогресу на шляху вирішення питань в газовому, енергетичному секторі, пенсійному фонді. Ми працюємо з оптимізмом і сподіваємося на ще більші здобутки", - сказала Пазарбазіоглу.

Нагадаємо, 9 квітня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна має намір звернутися до Міжнародного валютного фонду із пропозицією об'єднати другий і третій транші кредиту.

8 квітня Україну відвідала місія МВФ для зустрічей із владою. Цього ж дня глава місії Джейла Пазарбазіоглу зустрілася з Юлією Тимошенко та главою Нацбанку Володимиром Стельмахом.

Як повідомляв ТСН.ua, 5 листопада 2008 року МВФ ухвалив рішення щодо виділення Україні кредиту stand by на суму близько 16,4 млрд. доларів для подолання проблем в економіці.

У листопаді 2008 був виділений перший транш кредиту на суму біля 4,5 млрд доларів.

У лютому очікувалося виділення другого траншу у розмірі 1,87 млрд доларів, однак не відбулося через провал переговорів між МВФ та українським урядом.

Третій транш у розмірі 3,75 млрд доларів запланований на 15 травня.

Читайте також:

Україна просить МВФ дати більше грошей

Глава місії МВФ зустрілася з Тимошенко і Стельмахом

В України є шанс врятувати економіку

МВФ радить Східній Європі замінити долар на євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: