МВФ незадоволений відмовою України підвищувати тарифи на газ та тепло

У Міжнародному валютному фонді незадоволені змінами в бюджет України і діючими тарифами для населення.

У МВФ невдоволені відмовою України підвищувати тарифи на газ і тепло. Керівництво фонду вимагає щомісячного збільшення тарифів на 10% з липня 2011 року. Про це йдеться в звіті за підсумками переговорів української урядової делегації з керівництвом МВФ в середині червня.

Згідно зі змінами від 14 червня дохідна частина держбюджету була збільшена на 14 млрд 470 млн гривень, а видаткова - на 11 мільярдів гривень.

Зокрема, в ході переговорів в.о. директора-розпорядника МВФ Джон Ліпскі зазначив, що прибуткова частина бюджету була збільшена "незважаючи на пораду МВФ про несвоєчасність таких дій, оскільки всім країнам слід зберігати будь-яке перевиконання доходів для створення буферів безпеки".

У відповідь представники української делегації зазначили, що збільшення доходної частини бюджету "дозволило вирішити низку питань контролю над витратами, зокрема, істотно поліпшити баланс Пенсійного фонду, зупинивши списання мільярдних сум за судовими рішеннями".

Також українська делегація заявила, що повернутися до питання про підвищення тарифів для населення доцільно після встановлення в Україні більш жорсткого контролю над інфляцією.

Однак керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс висловив думку, що "якщо з липня поточного року не розпочнеться щомісячне збільшення тарифів хоча б на 10% на місяць, то досягти угоди про просування програми у вересні буде надзвичайно складно".

Раніше колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник заявив, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надасть Україні кредити до тих пір, поки уряд не виконає узяті на себе зобов'язання.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив про необхідність обмежити зовнішні позики або взагалі відмовитися від них.

Читайте також:

Кабмін не хоче брати нових кредитів

Кабмін розраховує отримати подвійний транш МВФ

Експерт МВФ: Україна має великі потреби у фінансуванні на наступний рік

Україна не отримає нового траншу МВФ у поточному році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: