МВФ вимагає від України терміново змінити бюджет і підвищити ціни на газ

Сумніви у керівництва МВФ викликають держбюджет, фінанси "Нафтогазу", дефіцит Пенсійного фонду і рекапіталізация банків.

Міжнародний валютний фонд висунув головні вимоги отримання Україною другого траншу кредиту: це термінове ухвалення бездефіцитного бюджету та підвищення ціни на газ для населення.

Такі умови виписані в листі фонду, адресованому українському президенту і прем'єр-міністру. Тільки після цього Київ зможе отримати другий транш кредиту в розмірі 1,845 мільярда доларів.

Водночас, як пише газета "Дело" з посиланням на джерела у Кабміні, уряд відмовився від пропозиції МВФ підвищувати пенсійний вік на рік кожні шість місяців. "Цей пункт вилучили, тому що він був дуже дискусійний", - повідомило джерело.

Крім того, українська влада вирішила не включати вимогу фонду про відмову від державного регулювання курсу гривні і прирівнення його до ринкового.

МВФ також вимагає стабілізувати фінансові потоки НАК "Нафтогаз" і вказати стабілізаційні заходи.

За словами керівника служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Романа Жуковського, з 11 сторінок листа, спрямованого до фонду українською владою, запитання у МВФ викликали тільки 4 пункти. Крім проблем держбюджету і фінансового стану газового монополіста, сумніви у керівництва МВФ викликав дефіцит Пенсійного фонду і рекапіталізация банків.

"Зараз точиться дискусія, чи правильно робить Нацбанк, коли рефінансує банки і не стежить за структурою їх кредитного портфеля", - пояснив голова комітету ВР з податкової та митної політики Сергій Терьохін.

Нагадаємо, 3 березня Київ направив керівництву фонду у Вашингтоні так званого "листа трьох", в якому влада заявляла про узгодженість своїх позицій щодо економічної політики в країні. Але очевидно, що МВФ продовжує наполягати на негайній зміні держбюджету.

Щоб виробити спільний план дій, 11 березня Віктор Ющенко знову скликає екстрену нараду з прем'єром Юлія Тимошенко, головою Нацбанку Володимиром Стельмахом, спікером парламенту Володимиром Литвиним і представниками опозиційних партій.

Читайте також:

Литвин: Україна не в змозі виконати ряд вимог МВФ

БЮТ пояснив, чому МВФ затягує з кредитом

Партія регіонів: кредит МВФ ляже на плечі українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: