МВС не знайшло підстав для позбавлення Черновецького українського громадянства

На київського мера не поширюватиметься дія закону про позбавлення громадянства, оскільки він міг отримати ізраїльський паспорт до набуття цим законом чинності.

Правових підстав для позбавлення українського громадянства мера Києва Леоніда Черновецького не існує, оскільки він міг стати громадянином Ізраїлю до 1997 року. Про це повідомила начальник відділу громадянства Держдепартаменту з питань громадянства МВС України Ірина Фадєєва.

За її словами, за нашим законодавством добровільне набуття громадянства іншої держави стало приводом для втрати українського громадянства тільки в редакції закону 1997 року. "Тобто, якщо громадяни України придбали інше громадянство до 20 травня 1997 року і це доведено, то підстав для позбавлення їх українського громадянства немає", - сказала вона.

У свою чергу перший заступник директора департаменту паспортної роботи і громадянства державної міграційної служби України Тетяна Нікітіна відзначила: "Практика показує, що більшість іноземних країн відмовляють у наданні інформації відносно наявності свого громадянства у тих або інших осіб, оскільки вважають ці дані інформацією особистого характеру. Тому, за її словами, дізнатись подібну інформацію практично неможливо.

Водночас керівник корпорації стратегічного консалтингу "Гардаріка" Костянтин Матвієнко відзначив, що отримання подвійного громадянства вищими чиновниками являється "найкращим способом уникнути кримінальної відповідальності в Україні, оскільки ані Росія ані Ізраїль не видаватимуть своїх громадян". "Не буде нічого дивовижного, якщо в "молодої команди" Черновецького виявляться ізраїльські паспорти", - припустив він.

Нагадаємо, видання IzRus з посиланням на дані ізраїльського МВС оприлюднило інформацію, що Леонід Черновецький та його дружина Аліна Айвазова репатріювалися в Ізраїль 5 жовтня 1994 року.

Обоє мають стандартні ізраїльські посвідчення особи, їхні номери є в розпорядженні редакції, зазначає видання. За даними на липень 2011 року, Черновецький прописаний на одній з вулиць Північного Тель-Авіва.

За даними IzRus, Черновецький репатріювався в Ізраїль у повній відповідності із Законом про повернення, тому що його батько Михайло Ілліч Черновецький мав єврейські коріння.

Читайте також:

ТСН вдалося поспілкуватися з Черновецьким в його квартирі в Ізраїлі

Черновецький таки має громадянство Ізраїлю

ТСН з'ясувала подробиці перебування Черновецького в Ізраїлі

ВідеоМВС не знайшло підстав для позбавлення Черновецького українського громадянства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: