МВС України влаштувало стеження за користувачами "ВКонтакті"

Правоохоронці вважають, що "ВКонтакті" з нешкідливої мережі поступово перетворюється "на той самий Infostore"

Українські правоохоронні органи співпрацюють з російськими органами правопорядку в боротьбі з розповсюдженням нелегальних матеріалів в соціальній мережі "ВКонтакті".

Про це повідомив начальник відділу з боротьби з кібер-злочинністю МВС України Руслан Пахомов.

За словами Пахомова, "якщо брати історію "ВКонтакті", то цей сайт з нешкідливої мережі поступово перетворюється "на той самий Infostore".

При цьому, він відзначив, що нелегальні відео- і фотоматеріали, які викладають деякі користувачі "Вконтакті", стають все більш жорсткими.

"Якщо користувач, що завантажив нелегальні матеріали, знаходиться в Україні, то ми його своїми силами відстежуємо і ці речі припиняємо", - відзначив Пахомов.

Але займатися конкретніше соціальною мережею, за його словами, українські правоохоронні органи не в змозі, адже їх юрисдикція не поширюється на Російську Федерацію.

При цьому Пахомов наголосив, що МВС України та Росії співпрацюють.

"Всі матеріали наш відділ передає безпосередньо у відділ "К" Російської Федерації (аналог українського відділу з боротьби з кібер-злочинністю, - ред.). Сторіночки закривають, користувачів – карають", - повідомив Пахомов.

Разом з тим, закрити соціальну мережу "ВКонтакті", за його словами, практично неможливо, тому що такі дії утискатимуть права користувачів. Але у відділі з боротьби з кібер-злочинністю вірять: допомогти в боротьбі з розповсюдженням нелегальних матеріалів в мережі можна, врегулювавши це питання на законодавчому рівні.

"Ми зараз працюємо над тим, щоб прийняти закон про Інтернет. У ньому буде описана правова структура мережі: хто є учасниками ринку надання Інтернет-послуг, які їх права і обов’язки. Це стосується і користувачів", - розповів Пахомов.По його словам, в цьому законі також буде врахована і відповідальність за порушення правив, аж до тюремного ув’язнення.

Нагадаємо, в грудні 2008 працівники Міністерства Внутрішніх Справ України вилучили сервери файлообмінної мережі Infostore.org. Порушено кримінальну справу за фактом за ч.2 ст.301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) КК України.

Читайте також:

Сайт Вконтакте.ру оголошений порнографічним ресурсом

У Ющенка немає "друзів" "Вконтакте"

Боржників успішно ловлять на сайтах "В контакте" і на "Одноклассниках"

Новий вірус краде гроші у користувачів "ВКонтакті"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: