МВС: замах на лідера кримських татар готувала "Аль-Каїда"

Керівник кримської міліції припустив, що за підготовкою замаху на Джемілєва стоять люди, які мають зв'язок з і "Аль-Каїдою".

Міністерство внутрішніх справ України спростувало інформацію про причетність російських спецслужб до підготовки замаху на лідера кримськотатарського Меджлісу Мустафу Джемілєва.

Керівник кримського главку міліції Геннадій Москаль заявив, що за підготовкою замаху на Джемілєва стоять люди, які мають зв'язок з "Талібаном" і "Аль-Каїдою".

"Тут немає російського сліду - йдеться про узбеків, які втекли від переслідування Карімова до Криму, - їх фінансує "Талібан", а за ним, у свою чергу, стоїть Бін Ладен", - заявив Москаль.

Прес-служба кримської міліції розцінює висловлювання політиків про причетність до інциденту Росії як "їх особисту точку зору на процеси, які відбуваються в Криму, що не має нічого спільного з офіційною позицією МВС України".

Таким чином міліція відреагувала на слова самого Джемілєва, який раніше заявив, що Головне розвідувальне управління Росії готувало теракти в Криму.

У зв'язку з цим у міліції офіційно заявили, що "причетність російських спецслужб, політичних партій або окремих політиків Російської Федерації до даної справи не встановлена".

У кримській міліції нагадали, що діяльність причетних до підготовки замахів на керівництво Меджлісу радикальних організацій "Хізб-ут-Тахрір" і "Ат-Такфір валь-Хіджра" заборонена на території Росії.

Нагадаємо, 26 жовтня міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що його підлеглі розкрили змову радикальних ісламістів, які планували провести у Криму серію терактів. У підозрюваних вилучили зброю і вибухівку.

Луценко повідомив, що члени радикальної ісламської організації "Ат-Такфір валь-Хіджра" готували вбивство Мустафи Джемілєва та його найближчих соратників.

Сам Джемілєв висловив припущення, що до підготовки замаху на нього причетні певні "російські кола", які підтримують подібні радикальні організації для того, щоб ліквідувати керівництво Меджлісу і замінити його на осіб, які лояльно ставляться до Росії.

Читайте також:

Лідер кримських татар вважає, що його вбивство замовили в Росії

Лідери кримських татар вимагають озброїти їх для боротьби з ісламістами

Розкрито угруповання ісламістів, яке готувало вбивства і теракти в Україні

Озброєна банда ісламістів готувала у Криму джихад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: