Мєдвєдєв доручив приєднати Україну до Митного союзу Росії, Казахстану та Білорусі

Російський президент дав доручення митній службі розробити питання участі України в формуванні єдиного Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, якщо на це погодиться українське керівництво.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив Федеральній митній службі опрацювати питання підключення України до формування Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану.

За словами Мєдвєдєва, така робота велася й раніше, а тепер її треба продовжити, "за наявності, природньо, політичної волі українського керівництва".

У свою чергу, керівник ФМС Андрій Бельянінов на зустрічі з президентом відзначив, що російські митники готові співпрацювати з українським колегами з даного питання. "Хотілося б працювати з ними більш інтенсивно, тому що товарообіг дуже і дуже значний", - сказав Бельянінов.

Представник МЗС Білорусії Антон Кудас 19 лютого повідомив, що в комісію Митного союзу поки що не надходила заявка України про вступ, проте навряд чи країна зіткнеться з істотними труднощами при приєднанні до союзу.

"Переписувати документи Митного союзу не доведеться, оскільки нормативні акти, які розроблялися з 2003 по 2005 рік за участю України, багато в чому взято за основу Митного союзу", - заявив Кудас.

Росія, Білорусь і Казахстан підписали документи про створення з 1 січня 2010 року єдиного Митного союзу були підписані в кінці листопада 2009 року. В Інституті народногосподарського прогнозування РАН оцінили вигоду від союзу в 400 мільярдів доларів. Росія, Білорусь і Казахстан є основними торговельними партнерами України.

Нагадаємо, що за даними джерел "Комерсанта", команда Віктора Януковича, чия інавгурація на посаду президента країни намічена на 25 лютого, вже зараз веде підготовку до приєднання України до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі.

Членство у даному союзі передбачає скасування митних обмежень і введення єдиного митного тарифу.

Читайте також:

Росія нагадала Януковичу про його обіцянки

Янукович приєднає Україну до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі

Лукашенко підписав угоду про входження Білорусі до Митного союзу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: