Мєдвєдєв надішле Україні і ЄС свої пропозиції щодо української труби

Декларація України й Єврокомісії про розвиток ГТС України Росії видається спірною, адже "неможливо ділити те, що тобі не належить". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Незабаром Російська Федерація направить ЄС і Україні пропозиції щодо створення повноцінної правової основи для транспортування газу.

Про це президент Росії Дмитро Мєдвєдєв сказав на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель в Берліні.

Мєдвєдєв підкреслив, що декларація України й Єврокомісії про розвиток ГТС України Росії видається у вищому ступені спірною. "Неможливо ділити продукт, який тобі не належить", - сказав Медведєв.

"Ми зі здивуванням і певним розчаруванням одержали цю інформацію, але це не означає, що ми образилися і надулися. Ми готові до того, щоб ці консультації продовжувати", - зазначив президент Росії.

За його словами, криза, яка була в січні, показала, що всі країни стають вразливі у разі, якщо та або інша держава починає проводити неузгоджену політику.

Мєдвєдєв вважає, що для того, щоб такі події не повторювалися, необхідно створити повноцінну правову основу.

"Можна це зробити в рамках окремої угоди, можна відкоригувати Енергетичну хартію. Зараз пропозиції російської сторони підготовлені та найближчим часом вони будуть направлені нашим європейським і українським партнерам, щоб вони могли вивчити і для того, щоб дискусію щодо них було продовжено", - сказав Мєдвєдєв.

Він зазначив, що всі консультації мають проходити в дружній атмосфері.

"У майбутньому, якщо консультації з цих питань будуть продовжені, Росія посідатиме в цих консультаціях належне місце. Інакше це позначатиметься на рівні наших взаємин у такій чутливій галузі, як енергобезпека", - сказав він.

Нагадаємо, російська влада переконана, що, підписавши угоду про модернізацію української газотранспортної системи, Україна та Єврокомісія проігнорували позицію Росії.

У зв'язку з цим Москва зробила декілька різких заяв і запропонувала провести ще один раунд відповідних переговорів.

В свою чергу українська влада стверджує, що підтримує участь Росії у модернізації, але виступає проти її можливих намірів стати співвласником ГТС чи встановлювати ціни на транзит газу територією України.

Читайте також:

Росія шантажує Україну: або кредит, або газова труба

Росія збирається покарати Україну і Європу

Росія заморозила урядові відносини з Україною

Російська делегація покинула конференцію з ГТС
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: