Мєдвєдєв нагадав українським політикам Гітлера

Представник "Народної самооборони" Тарас Стецьків вважає, що Росія почала процес реставрації імперії на пострадянському просторі.

Українська влада повинна адекватно відповісти на різке послання президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, вважає народний депутат, заступник голови парламентської фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Тарас Стецьків.

Політик переконаний, що заява керівника РФ про антиросійську політику українського керівництва означає перехід до якісно іншої фази в українсько-російських відносинах.

“На перший погляд, може здатися, що це неадекватна відповідь на висилку з України двох російських дипломатів та підсвідоме бажання помститися Ющенку за 2004 рік. Ці моменти, безумовно, мають місце, однак вони – лише привід”, - переконаний Стецьків.

Справжні причини цієї заяви, на його думку, “лежать значно глибше, є багатоплановими і небезпечними для України”.

Російське керівництво усвідомлено взяло курс на ескалацію напруженості у відносинах з Україною, наголосив Стецьків. Цей курс, за його словами, - “прямий наслідок раніше прийнятої стратегії на реставрацію автократичної Російської імперії, необхідною умовою якої є відновлення панування на пострадянському просторі, в першу чергу, над Україною". "Ми знаходимося зараз на етапі безпрецедентного загострення інформаційної війни проти України в глобальному масштабі. Ціль такої війни полягає у формуванні з України образу ворога”, - наголосив депутат.

На його думку, “ситуація, безумовно, має і внутрішньоросійський вимір. Створення образу ворога дає можливість для теперішнього російського керівництва відволікти увагу населення від внутрішніх проблем і укріпляти власні позиції. Подібна заява покликана позиціонувати Мєдвєдєва, як більшого російського націоналіста, ніж Володимир Путін, дає йому можливість виграти конкурентну боротьбу в імперській риториці – хто краще захистить Росію від уявних ворогів”.

Базова суть послання, на переконання Стецьківа, “полягає у неприкритій зневазі до українського суверенітету, підтвердженні наміру постійно втручатися у внутрішні справи України, а також містить (поки що приховано) ідеологічне обґрунтування ймовірного силового втручання”.

Зокрема, політик відзначив, що "курс України на вступ в НАТО – це суверенне право нашої держави, Україна вибрала курс на Захід зовсім не всупереч Росії, а виходячи із власних національних інтересів". "Росія як суверенна держава може мати свою позицію щодо будь-яких подій, але їй слід розуміти, що Сонце – як би їй того не хотілося - не буде крутитися навколо Кремля. Протистояти сучасним зовнішнім викликам і загрозам Україна може лише в системі колективної безпеки. Якщо ні, то альтернативою є зовсім не нейтральний статус України – в неї на це попросту не вистачить коштів, а курс на відновлення ядерного статусу. Президент Росії хоче такої перспективи? Я і десятки мільйонів українців – ні”, - наголосив Стецьків.

У своїй заяві він також звернув увагу на те, що "Мєдвєдєв вважає: всі прекрасно знають, що російської військової загрози для України немає і бути не може. Як у цьому контексті слід розуміти внесений в Державну думу законопроект "Про порядок використання збройних сил РФ за межами Росії"? Там, зокрема, містяться дві підстави для військового вторгнення: відбиття нападу на російські військові бази за кордоном (читаємо "Севастополь" і згадуємо радіостанцію "Глівіце" 1939 року) і захист російських громадян за кордоном (бачимо Південну Осетію і роздачу російських паспортів)?”.

Стецьків нагадав “ті місця послання, де Україна звинувачується у постійних спробах ускладнити діяльність ЧФ Росії та у військово-технічному співробітництві з Грузією (що також її суверенне право і є питанням українсько-грузинських, а не українсько-російських відносин). Чи довго доведеться шукати привід, якщо є бажання та імперська амбіція? Паралелі 1939 року приходять на думку також і в тому, що подібна риторика та істерія завжди передувала нападу Гітлера на чергову європейську країну”.

На його переконання, тактично цим посланням російське керівництво “об’явило себе учасником президентських виборів в Україні, з усім "джентльменським" набором інструментів”.

Як вважає Стецьків, “послання стало можливим з двох причин: тому що перед Україною сьогодні зачинили двері НАТО і ЄС, і тому що українська влада критично ослаблена внутрішньою боротьбою на взаємознищення”.

На його переконання, на це послання має бути чітка реакція президента України як глави держави, та МЗС, має бути позиція Верховної ради з чіткою і ясною оцінкою ситуації, можливо, апеляцією до держав – гарантів Будапештського меморандуму.

Уряд має рішуче взяти курс на зміцнення обороноздатності України, модернізацію збройних сил, відновлення оборонно-промислового комплексу, зауважив Стецьків.

Обов’язковим, за його словами, у цій ситуації є правове врегулювання створення стратегічного запасу газу, перехід на виключно ринковий принцип формування ціни на газ і його транзит.

Також, заявив він, необхідно радикально поміняти інформаційну політику, вживши рішучих адміністративних заходів щодо посилення інформаційної безпеки.

Особливу увагу уряд має звернути на реалізацію соціальних та гуманітарних програм в Криму, додав Стецьків.

Але головна умова, без якої реалізація цих і багатьох інших заходів збереження української держави буде неможливою, переконаний політик, - це досягнення консенсусу всередині владної еліти.

Нагадаємо, 11 серпня Дмитро Мєдвєдєв звинуватив керівництво України, зокрема президента Віктора Ющенка, в антиросійському курсі та руйнуванні принципів дружби та партнерства з РФ. На цій підставі Мєдвєдєв вирішив поки не направляти до України нового російського посла Михайла Зурабова.

У своїх звинуваченнях на адресу української влади Мєдвєдєв згадав, зокрема, позицію України щодо російсько-грузинської війни минулого року, поставки української зброї до Грузії, трактування історії всередині України, прагнення української влади інтегруватися до НАТО, мовні проблеми та "втручання" у церковні справи.

Офіційну відповідь на ці закиди оприлюднила глава Секретаріату українського президента Віра Ульянченко.

Вона висловила обурення діями російської влади, звинуватила її в "антиукраїнському зомбуванні" та відзначила, що така позиція шкодить самій Росії.

Читайте також:

Ульянченко: антиукраїнськими заявами Мєдвєдєв шкодить собі

Тягнибок: "кремлівський карлик" Мєдвєдєв хоче ліквідувати Україну

Майже половина росіян погано ставляться до України

Росії нагадали, що після відкликання посла зазвичай починається війна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: