Мєдвєдєв турбується про кишені "близьких йому українців"

Російський президент в черговий раз пообіцяв українцям європейські ціни на блакитне паливо.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв звинуватив Україну в тому, що вона продавала газ своїм споживачам за вдвічі завищеною ціною.

Про це він сказав на зустрічі з керівником "Газпрому" Олексієм Міллером.

"Минулого року, коли ми поставляли газ українським споживачам по 179,5 долара, той самий газ український споживач отримував за ціною 320 доларів за тисячу кубометрів", - заявив президент РФ.

"Вся ця маржа осідала в кишенях структур, які нам невідомі, які, скоріш за все, виражають чиїсь корупційні інтереси. І гроші від цих операцій, ймовірно, використовувалися для досягнення політичних цілей або для вирішення особистих проблем", - звинуватив українську сторону Мєдвєдєв.

"Це б'є по кишені звичайного українського споживача, людей, які нам небайдужі, близьких нам людей", - обурився російський президент. В той же час, він заявив, що Росія не повинна надавати Україні преференцій у ціні на газ.

"В майбутньому ми не повинні використовувати жодних преференцій, жодних спеціальних переваг стосовно будь-яких держав. Якщо є ціна, вона має бути нормальною, рівноважною, європейською, у тому числі для України, без всяких знижок, преференцій. Стільки, скільки платять європейці, повинні платити й українці", - сказав Мєдвєдєв.

За його словами, тільки в цьому випадку будуть забезпечені конкурентоспроможність української економіки та стабільність її політичної системи.

Крім того, Мєдвєдєв доручив "Газпрому" працювати над вирішенням газових питань разом із українською стороною тільки після підписання всіх необхідних документів. За словами російського президента, в нього не залишилося довіри до українців.

У зв'язку з цим Мєдвєдєв доручив "Газпрому" якомога швидше підписати багатосторонній протокол щодо створення міжнародної комісії з моніторингу транзиту газу українською територією.

Нагадаємо, зараз поновилися українсько-російські газові переговори. "Газпром" очікує, що протягом доби буде підписано документ щодо транзиту російського газу територією України, після чого транзит має поновитися.

Сьогодні до Києва прибуває група міжнародних експертів, які проведуть моніторинг ситуації з транзитом російського газу до Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: