Мєдвєдєв: основа політики Ющенка - антиросійська позиція

Російський президент і далі впевнений, що основа поведінки нинішнього керівництва України - антиросійська позиція. Це Мєдвєдєв вважає дуже образливим і неправильним.

Основною лінією політики президента України Віктора Ющенка стала антиросійська позиція.

Про це заявив в інтерв'ю CNN президент Росії Дмитро Мєдвєдєв.

"Що мені не подобається? Це те, про що я сказав в своєму недавньому відеозверненні та в своєму листі на ім'я президента Ющенка. Мені не подобається тільки одне, що основною лінією політики у діючого керівництва - я маю на увазі в даному випадку президента країни, мого колегу - стала антиросійська позиція. І що б там не говорили, я абсолютно впевнений в тому, що це основна лінія поведінки", - сказав Мєдєдєв.

"Це дуже образливо і неправильно, тому як ми настільки близько зв'язані народи, що всякий, хто намагається вбити клин між двома народами, здійснює помилку, якщо не сказати злочин перед майбутніми поколіннями", - сдодав він.

Російський президент підкреслив, що його звернення до Ющенка мало тільки один сенс - щоб українські політики, перш за все президент, замислювався про цю політику.

"Є речі, які насправді є важливими для майбутнього наших відносин. Ми нічого не нав'язуємо, ми ні до кого не звертаємося. Я спеціально говорив, я навіть не апелюю до народу України, тому що в народу України є своє керівництво. Але, як керівник країни, я повинен заявити позицію своєму колезі. З урахуванням того, що там відбувалося і відбувається, мені довелося прийняти неприємне рішення не відправляти, тимчасово поки, нового посла в Україну, щоб наші українські колеги все-таки замислювалися про наслідки такого курсу", - сказав Мєдвєдєв.

При цьому президент РФ назвав "сердечним і дружнім" ставлення до України.

"У нас у всіх є родичі в Україні, близькі та друзі, у нас у всіх є потреба спілкуватися. Україна рухається своїм шляхом, це самостійна держава, хай розвивається. В України дуже великі економічні труднощі, є свої проблеми такого національного порядку, хай наші колеги з цим розбираються", - сказав він.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що президент Ющенко може провести зустріч з Дмитром Мєдвєдєвим у жовтні на саміті країн СНД, що відбудеться у столиці Молдови Кишиневі.

Нагадаємо, у серпні Мєдвєдєв у відкритому посланні Ющенку розкритикував його політику, звинувативши у її антиукраїнському характері та відході від принципів дружби й співробітництва з Росією. Пізніше Мєдвєдєв неодноразово відзначив, що не бачить перспектив співпраці з нинішнім керівництвом України.

Після цього Мєдвєдєв заявив, що йому сподобалася реакція громадськості на його лист на адресу Ющенка. Крім того, Мєдвєдєв розповів, що отримав багато відгуків на своє послання з України, авторам яких сподобалося те, що він написав Ющенку.

В той же час, російський прем'єр Володимир Путін скасував свою зустріч з українською колегою Юлією Тимошенко, що мала відбутися у жовтні в Харкові.

Відмова від зустрічі пояснюється небажанням Путіна часто зустрічатися з Тимошенко під час виборчої президентської кампанії в Україні.

Читайте також:

Мєдвєдєв пообіцяв не звільняти Путіна

Мєдвєдєв: існує єдина російська правда, все інше засмічує мізки

Ющенко та Мєдвєдєв незабаром зустрінуться у Молдові

Мєдвєдєв: українцям сподобались мої звинувачення на адресу Ющенка 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: