Мєдвєдєв поки не збирається об'єднувати "Газпром" з "Нафтогазом"

Російський президент розповів, що мова про злиття "Газпрому" з "Нафтогазом" не йде, але на основі їх активів можуть створити спільне підприємство.

Дмитро Медвєдєв
Мєдвєдєв розповів про можливість злиття "Газпрому" та "Нафтогазу"
Мова про злиття воєдино російського "Газпрому" і українського "Нафтогазу" зараз не йде, але об'єднання якихось їхніх активів або створення спільного підприємства є можливим.

Про це заявив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв в інтерв'ю "ТСН.Тижню".

"Мова йде ж зараз не про те, щоб взяти і злити щось воєдино, тому що це буде, може бути, досить складно і для наших українських партнерів, і взагалі для роботи. Але якщо говорити про створення спільних якихось проектів , спільних підприємств, де б поєднувалися різні газові і газотранспортні активи не шляхом прямого з'єднання, а шляхом об'єднання, допустимо, окремих ланок, то, мені здається, це цілком можливо, причому на взаємовигідній основі та з урахуванням побажань сторін", - сказав Мєдвєдєв.

За його словами, він ще не обговорював цю тему зпрезидентом Віктором Януковичем, але має намір це зробити.

При цьому російський президент підкреслив, що всякого роду об'єднання можливі тільки на прагматичній основі. "Як би ми не ставилися один до одного з величезною симпатією, як би ми не любили один одного, але об'єднуватися можна тільки виходячи з суто прагматичних міркувань. Але альянси - вони не тільки можливі, вони в деяких ситуаціях необхідні", - сказав президент РФ.

Мєдвєдєв зазначив, що не хоче аналізувати, як можна поєднувати "Газпром" з "Нафтогазом", констатувавши, що це "справа непродуктивна, тому що переговори на цю тему в повному сенсі ніколи не велися", а також вимагають гранично коректних розрахунків.

"Нагадаю, що "Газпром" коштує близько 150 (по самій нижній оцінці) або 200 (з високою оцінкою, відносно високою) мільярдів доларів." Нафтогаз "коштує трохи менше, при всій повазі до нього", - сказав російський президент.

Російський президент перебуватиме в Україні з офіційним візитом 17 та 18 травня. У програмі візиту заплановані, зокрема, зустріч з президентом України Віктором Януковичем і підписання низки двосторонніх документів.

Нагадаємо, 30 квітня голова уряду Російської Федерації Володимир Путін в Сочі презентував українській стороні пропозицію про об'єднання "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України".

Президент Віктор Янукович погодився би на об'єднання НАК "Нафтогаз України" та російського "Газпрому" але тільки на рівних умовах у форматі "50 на 50".

Читайте також:

"Нафтогаз" і "Газпром" не змогли домовитись про об'єднання

"Нафтогаз" погодився розглянути пропозиції про спільну роботу з "Газпромом"

Янукович: об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" неможливе

Україна і Росія провели переговори про злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

ВідеоСпеціальне інтерв'ю Дмитра Медвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: