Мєдвєдєв: поставки газу - це проблема України

Російський президент попередив про можливість введення санкцій щодо України, якщо вона не дотримуватиметься умов договору.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив віце-прем'єру Ігорю Сєчіну активізувати переговори з українською стороною та Євросоюзом з питань оплати Україною російського газу і одночасно нагадав Києву про можливість санкцій за недотримання домовленостей з Москвою в газовій сфері.

"Потрібно продовжувати контакти з європейськими партнерами, з Брюсселем, з країною, яка головує в Євросоюзі, з українськими колегами", - сказав Мєдвєдєв в ході віце-прем’єром.

При цьому Мєдвєдєв зазначив, що російська сторона в ході цих консультацій "повинна виходити з однієї простої речі: ця проблема не є проблемою тільки Росії і України, це - проблема поставок газу до третіх, європейських країн".

"Ці аргументи (про те, що Москва і Київ повинні розбиратися між собою) тут не працюють", - підкреслив президент Росії.

Він також зазначив, що "це - не проблема Росії, це проблема України".

"Україна повинна платити згідно з тим договором, який укладено, подобається це комусь чи не подобається. Для нас абсолютно байдуже, яку позицію займають сьогодні наші колеги. Вони підписали договір і зобов'язані його дотримуватися", - заявив Мєдвєдєв.

Він попередив, що "якщо договір не буде виконуватися", Росія повинна буде "ввести санкційний режим, який полягає в переході на стовідсоткову передоплату майбутніх поставок газу".

"Це не жарти, це нормальна юридична практика. Це нормальні відносини між двома компаніями", - сказав він.
Разом з тим президент Росії попросив уряд і конкретно Сєчіна "докласти усіх необхідних зусиль, щоб мінімізувати ці негативні наслідки, щоб по можливості допомогти Україні, яка сьогодні має дуже серйозні фінансові труднощі".

Мєдвєдєв ще раз підкреслив, що Росія не повинна "робити це в односторонньому порядку".

Зокрема, на думку президента Росії, для вирішення цієї проблеми могли б бути задіяні механізми, сформовані в рамках "великої двадцятки".

"На саміті двадцятки ми створили фонд у розмірі 1 трлн. 100 млрд. доларів. Росія також ухвалила рішення про придбання паперів, які емітує Міжнародний валютний фонд, на значну суму", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Так нехай ці гроші йдуть на допомогу тим економікам, які перебувають у скрутному становищі і які історично є близькими нам економіками", - додав він.

Мєдвєдєв попросив Сєчіна "звернути на ці моменти увагу й на переговорах з українською стороною, і в ході контактів з партнерами по Євросоюзу".

В свою чергу прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявляє, що у разі несплати Україною за російський газ його транзит до Європи може бути припинено в червні – на початку липня.

Раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що у Росії є сумніви щодо можливостей України розплачуватися за поставлений газ.

Український посол при Євросоюзі жорстко розкритикував Росію за заяви про те, що Україна не може заплатити за спожитий газ.

“Робиться це з абсолютно тією самою метою, що і в січні: посіяти паніку, створити враження, що українська влада не контролює ситуацію, що населення перебуває у великому ризику, нема кому про нього подбати”, - переконаний український дипломат Андрій Веселовський.

Читайте також:

Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

Україна пообіцяла вчасно заплатити за російський газ

"Газпром": відключити Україні газ неможливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: