Мєдвєдєв: позиція Києва щодо Голодомору направлена на роз'єднання народів

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв у зверненні до Віктора Ющенка розкритикував позицію Києва щодо Голодомору, заявивши, що вона направлена на роз'єднання народів, і закликав Україну почати роботу з формування сумісних підходів.

"Ми бачимо, що останніми роками ця тема, разом з настирними спробами одержати запрошення в "підготовчий клас" НАТО, зроблена мало не центральним елементом української зовнішньої політики... В Україні трагічні події початку 1930-х років використовуються, на нашу думку, для досягнення кон'юнктурних політичних цілей", - йдеться, зокрема, у зверненні, обнародуваному прес-службою Кремля.

На думку президента РФ, зусилля українського керівництва "швидше направлені на те, щоб максимально роз'єднати наші народи, об'єднані багатовіковими історичними, культурними і духовними зв'язками, особливими відчуттями дружби і взаємної довіри".

Що ж до кроків, що робляться українською стороною, в міжнародних організаціях, то, як вважає Мєдвєдєв, "подальше обговорення цієї теми в міжнародних організаціях не принесе ніякої користі і не дасть ніякого результату".

"Пропоную почати роботу з формування сумісних підходів щодо цих подій. При цьому було б доцільно залучити експертів з Казахстану, Білорусі, інших зацікавлених держав СНД", - йдеться у зверненні.

"Поки ж, з урахуванням викладеного, не вважаю можливою свою участь в заходах з нагоди 75-ї річниці Голодомору, - пише Мєдвєдєв.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: