Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків".

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв стверджує, що політика України в роки президентства Віктора Ющенка стала відходом Києва від принципів дружби і партнерства з Росією.

У зверненні російського лідера до Віктора Ющенка, Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків".

"Проблеми у двосторонній співпраці, звичайно, існували і раніше. Це було природно для ситуації після розпаду Радянського Союзу, коли довелося налагоджувати стосунки між двома суверенними державами. Проте те, що ми спостерігаємо в роки Вашого президентства, не можна сприймати інакше, як відхід української сторони від принципів дружби і партнерства з Росією, закріплених у Договорі 1997 року", - говориться в посланні.

Мєдвєдєв навів низку прикладів, які характеризують стан справ, що "склався в результаті цілеспрямованих дій" Віктора Ющенка.

Негативний суспільний резонанс, нагадав президент РФ, викликала "антиросійська позиція України у зв'язку з варварським нападом режиму Саакашвілі на Південну Осетію". "Через рік після тих трагічних подій знов гостро постає питання про те, що мирних жителів і російських миротворців у Цхінвалі вбивали з української зброї", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Ті в Києві, хто постачав озброєння грузинській армії і, до речі, не має наміру припиняти робити це і зараз, повністю розділяють з Тбілісі відповідальність за скоєні злочини", - говориться в документі.

Глава російської держави також звернув увагу на "вперте продовження курсу на вступ у НАТО". "Причому як "аргумент" використовуються натяки на "російську загрозу" безпеці України, якої, як Ви чудово знаєте, немає і бути не може", - підкреслив він.

На жаль, наголосив Мєдвєдєв, "логічним продовженням такої деструктивної лінії є безперервні спроби ускладнити практичну діяльність Чорноморського флоту РФ".

"Складається враження, що в Києві послідовно добиваються розриву економічних зв'язків з Росією, насамперед, в області енергетики", - наголошується в посланні.

"В результаті під загрозу поставлено стабільне використання нашими країнами фактично єдиної газотранспортної системи, що забезпечує енергетичну безпеку Росії, України, багатьох європейських держав", - мовиться в документі.

"Російсько-українські стосунки піддаються випробуванням і в результаті узятої Вашою адміністрацією лінії на перегляд спільної історії, героїзації нацистських посібників, звеличення ролі радикал-націоналістів, нав'язування міжнародному співтовариству націоналістично забарвлених трактувань масового голоду в СРСР у 1932-1933 роках як "геноциду українського народу", - заявив президент РФ.

Він нагадав про витіснення російської мови з суспільного життя України, а також вказав на "згубну практику втручання державної влади України у справи православної церкви".

"Навряд чи можна назвати сприятливими умови, які штучно створювалися напередодні, та і під час недавнього пастирського візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила", - підкреслив Мєдвєдєв.

На цьому фоні, за його словами, "особливе задоволення викликає та щира і широка підтримка єдності православ'я, яка була проявлена українцями, що вітали патріарха".

"Серед перепон, які підконтрольні Вам служби винаходять для перешкоджання позитивному розвитку російсько-українських стосунків, стала безпрецедентна для всього пострадянського простору провокація: вимога відкликання з України двох наших дипломатичних представників без будь-яких на те підстав. У цьому випадку - до речі, здійсненому також напередодні візиту патріарха, - видно суть підходу нинішньої української влади до стосунків з Росією", - підкреслив Мєдвєдєв у зверненні до Ющенка.


Читайте також:

Посла РФ не відпустили в Україну через "антиросійського" Ющенка

Севастополь почав чекати 400 мільйонів від ЧФ РФ

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія не відчуває необхідності давати Україні кредит

ВідеоМєдвєдєв про російсько-українські стосунки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: