Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків".

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв стверджує, що політика України в роки президентства Віктора Ющенка стала відходом Києва від принципів дружби і партнерства з Росією.

У зверненні російського лідера до Віктора Ющенка, Мєдвєдєв висловив "глибоку заклопотаність нинішнім, без перебільшення, кризовим станом російсько-українських стосунків".

"Проблеми у двосторонній співпраці, звичайно, існували і раніше. Це було природно для ситуації після розпаду Радянського Союзу, коли довелося налагоджувати стосунки між двома суверенними державами. Проте те, що ми спостерігаємо в роки Вашого президентства, не можна сприймати інакше, як відхід української сторони від принципів дружби і партнерства з Росією, закріплених у Договорі 1997 року", - говориться в посланні.

Мєдвєдєв навів низку прикладів, які характеризують стан справ, що "склався в результаті цілеспрямованих дій" Віктора Ющенка.

Негативний суспільний резонанс, нагадав президент РФ, викликала "антиросійська позиція України у зв'язку з варварським нападом режиму Саакашвілі на Південну Осетію". "Через рік після тих трагічних подій знов гостро постає питання про те, що мирних жителів і російських миротворців у Цхінвалі вбивали з української зброї", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Ті в Києві, хто постачав озброєння грузинській армії і, до речі, не має наміру припиняти робити це і зараз, повністю розділяють з Тбілісі відповідальність за скоєні злочини", - говориться в документі.

Глава російської держави також звернув увагу на "вперте продовження курсу на вступ у НАТО". "Причому як "аргумент" використовуються натяки на "російську загрозу" безпеці України, якої, як Ви чудово знаєте, немає і бути не може", - підкреслив він.

На жаль, наголосив Мєдвєдєв, "логічним продовженням такої деструктивної лінії є безперервні спроби ускладнити практичну діяльність Чорноморського флоту РФ".

"Складається враження, що в Києві послідовно добиваються розриву економічних зв'язків з Росією, насамперед, в області енергетики", - наголошується в посланні.

"В результаті під загрозу поставлено стабільне використання нашими країнами фактично єдиної газотранспортної системи, що забезпечує енергетичну безпеку Росії, України, багатьох європейських держав", - мовиться в документі.

"Російсько-українські стосунки піддаються випробуванням і в результаті узятої Вашою адміністрацією лінії на перегляд спільної історії, героїзації нацистських посібників, звеличення ролі радикал-націоналістів, нав'язування міжнародному співтовариству націоналістично забарвлених трактувань масового голоду в СРСР у 1932-1933 роках як "геноциду українського народу", - заявив президент РФ.

Він нагадав про витіснення російської мови з суспільного життя України, а також вказав на "згубну практику втручання державної влади України у справи православної церкви".

"Навряд чи можна назвати сприятливими умови, які штучно створювалися напередодні, та і під час недавнього пастирського візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила", - підкреслив Мєдвєдєв.

На цьому фоні, за його словами, "особливе задоволення викликає та щира і широка підтримка єдності православ'я, яка була проявлена українцями, що вітали патріарха".

"Серед перепон, які підконтрольні Вам служби винаходять для перешкоджання позитивному розвитку російсько-українських стосунків, стала безпрецедентна для всього пострадянського простору провокація: вимога відкликання з України двох наших дипломатичних представників без будь-яких на те підстав. У цьому випадку - до речі, здійсненому також напередодні візиту патріарха, - видно суть підходу нинішньої української влади до стосунків з Росією", - підкреслив Мєдвєдєв у зверненні до Ющенка.


Читайте також:

Посла РФ не відпустили в Україну через "антиросійського" Ющенка

Севастополь почав чекати 400 мільйонів від ЧФ РФ

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Росія не відчуває необхідності давати Україні кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: