Мєдвєдєв приїде до Харкова поговорити з Януковичем про ЧФ і газ

Це буде вже п'ята зустріч президентів Росії і України за останні два місяці. Говорити ж будуть про "вічне": Крим-флот-газ-дружба.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв у середу, 21 квітня, відвідає з одноденним візитом Харків на запрошення українського колеги Віктора Януковича з метою  - обговорення найважливіших питань, серед яких - газ і флот.

Як повідомила прес-служба Кремля, в Харкові лідери двох країн зустрінуться з керівниками прикордонних регіонів Росії та України (Бєлгородка, Брянська, Воронезька, Курська, Ростовська області, Краснодарський край РФ і Харківська, Донецька, Луганська, Сумська, Чернігівська області України).

Мєдвєдєв і Янукович також проведуть двосторонні переговори, під час яких обговорять низку найбільш актуальних питань російсько-української взаємодії в різних сферах.

За інформацією прес-служби Кремля, серед актуальних питань порядку денного майбутніх переговорів - підготовка чергового засідання російсько-української міждержавної комісії, очолюваної президентами двох країн; просування високотехнологічних проектів в атомній енергетиці, авіабудуванні, космосі.

Передбачається розглянути проблематику взаємодії в газовій сфері - у контексті постачання російського газу Україні і його транзиту європейським споживачам.

Інша важлива для обох сторін тема - створення умов для функціонування Чорноморського флоту Росії на території України.

Президенти обговорять хід підготовки та проведення спільних заходів, присвячених загальній для народів Росії та України знаменній даті - 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. На порядку денному - участь Мєдвєдєва і Януковича у неформальному саміті СНД (8 травня ц.р., Москва), приуроченому до ювілею Перемоги, зазначили в кремлівській прес-службі.

Зі свого боку прес-служба українського президента повідомила, що Янукович у ході майбутньої зустрічі з Мєдвєдєвим збирається обговорити такі теми, як розвиток кооперації в літакобудуванні, актуальні проблеми прикордонного та міжрегіонального співробітництва, умови базування Чорноморського флоту РФ у Криму (українська сторона вже запропонувала підняти рівень орендної плати за перебування бази ЧФ в Севастополі), а також газові домовленості.

Зауважимо, що це буде вже п'ята зустріч президентів Росії і України за останні два місяці. Вона має позачерговий характер і буде передувати запланованому на другу половину травня офіційному візиту Мєдвєдєва до Києва.

Остання зустріч Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва відбулася 13 квітня у Вашингтоні, де тривав саміт з ядерної безпеки. До цього неофіційна зустріч двох президентів відбулася 5 квітня в Підмосков'ї. 5 березня Янукович здійснив офіційний візит до РФ, під час якого також провів зустріч з Мєдвєдєвим.

Читайте також:

У Харкові Янукович та Мєдвєдєв вирішуватимуть долю Чорноморського флоту

РФ піде Україні на поступки щодо газу в обмін на контракт з ТВЕЛ

Мєдвєдєв позачергово приїде до Януковича: "Соскучились, знаете ли"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: