Мєдвєдєв зрадів, що в українців є гроші на газ

Президент РФ підкреслив, що з 2010 року для України вводяться абсолютно ринкові тарифи на газ.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв сподівається, що остаточний перехід на ринкові ціни на газ пройде для України безболісно. Водночас він відзначає, що українська сторона справно платить Росії за газ. Про це він заявив 9 грудня на Форумі європейських і азіатських медіа.

"Ми сподіваємося, що цей перехід на остаточно ринковий характер ціноутворення й оплати пройде для України безболісно або з найменшими витратами", - сказав Мєдвєдєв. Він нагадав, що цього року Україна отримує газ зі знижкою 20% за умови збереження транзитного тарифу, який діяв раніше.

Президент РФ підкреслив, що з 2010 року вводяться абсолютно ринкові умови – ціна на газ для України й транзитний тариф для транспортування газу через територію України. "Без будь-яких знижок на ринкових умовах. Мені здається, все чесно й справедливо", - сказав він.

Мєдвєдєв запевнив, що він особисто й уряд РФ витратили багато часу для того, щоб переконати європейських партнерів допомогти Україні вирішити деякі фінансово-економічні проблеми при оплаті за поставлений газ.

"Ми й зараз цю роботу проводимо, незважаючи на хвилю, що періодично піднімається, про те, що немає чим платити, гроші закінчилися, президент усе закрив або, навпаки, прем’єр-міністр щось не робить – я маю на увазі українського президента й прем’єр-міністра - проте, кожного місяця наші українські друзі все одно за газ платять. І це мене дуже радує. При цьому наші партнери по Євросоюзу на вухо мені говорять: бачите, ми працюємо. В українців гроші є. Ми їм допомагаємо", - сказав Мєдвєдєв.

Президент Росії називає безвідповідальними пропозиції української сторони про перегляд газових контрактів. Він нагадав, що цього року Україна і РФ уклали два договори – про транзит газу до Європи і про постачання газу в Україну.

"Обидва ці договори на 10 років, обидва вони діють. Я вважаю абсолютно безвідповідальними пропозиції переглянути ці договори", - сказав він.

У той же час він зазначив, що Росія не проти обговорення і удосконалення газових контрактів. "Просто одностороння відмова від виконання договору є, як відомо, порушенням зобов’язань і тягне за собою санкції. Цей підхід неприйнятний", - підкреслив Мєдвєдєв.

"Що стосується найближчого майбутнього, то я думаю, що загалом, якщо наші українські партнери проявлять відповідальність, то все буде нормально, - газу, як й інших енергоносіїв, Європі вистачить", - додав він.

Читайте також:

Україна розрахувалася за постачання російського газу у листопаді

Україна почала підготовку до "газової війни" з Росією

Ющенко: "Нафтогаз" віддадуть за борги Росії

Порошенко запропонував розширити українську ГТС

ВідеоМєдвєдєв зрадів, що в українців є гроші на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: