Мєдвєдєв: Росія не відмовиться від газогонів в обхід України

Російський лідер зазначив, що рішення щодо "потоків" вже прийнято і не підлягає змінам.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що російська сторона не має наміру на догоду Україні відмовлятися від реалізації альтернативних проектів транспортування природного газу, зокрема, будівництва газопроводів "Північний потік" і "Південний потік".

Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко висловив стурбованість української сторони у зв'язку з відсутністю перспективних гарантій щодо обсягу транзиту газу територією України через будівництво російськими партнерами спільно з європейськими компаніями обхідних газотранспортних шляхів.

"Ця невизначеність не дає можливості нам сконцентрувати і людські ресурси, і промисловий потенціал для того, щоб мати упевненість у майбутньому", - заявив Бойко.

На це Мєдвєдєв відповів: "Колеги, ці рішення прийнято. Тут питання не в нашій симпатії чи антипатії або в якихось інших моментах, політичних, можливо".

Водночас Мєдвєдєв підкреслив, що визначеність в українсько-російських відносинах в енергетичній сфері є, однак це, за словами російського пезидента, не означає, що "нічого не можливо альтернативного".

"Ми ніколи не зациклювалися і ніколи ні я, ні мої колеги не говорили, що якщо буде один потік, інший потік, то неможливо обговорювати жодних інших варіантів. Можливо. Світ змінюється. Енергетика змінюється. Сланцевий газ з'явився... П'ять років тому про це ніхто не думав", - сказав Медвєдєв і відзначив, що це питання необхідно обговорювати у майбутньому.

Зазначимо, що з будівництвом газогону існує багато складностей. Так, не дала дозвіл на будівництво "Південного потоку" на своїй території Туреччина. Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв не зміг переконати турецьку владу прийняти документ, який дозволив би вести будівництво газогону на території Туреччини.

Читайте також: 

Російські екологи проти будівництва газогону в обхід України

Туреччина не дозволила у себе будувати газогін в обхід України

Російські ЗМІ: Україна може стати учасником "Південного потоку" 

ВідеоМєдвєдєв: Росія не відмовиться від газогонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: