Мєдвєдєв: за угоду про базування ЧФ РФ Україна отримає 40 млрд доларів

Президент РФ наголосив на важливості збереження бази ЧФ для Росії, тому що "це елемент європейської системи безпеки".

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв наголошує, що угода про збереження Севастополя як бази Чорноморського флоту РФ економічно надзвичайно вигідна Україні. Про це він заявив, виступаючи перед студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За словами президента РФ, подовження терміну перебування в Криму Чорноморського флоту Росії передбачає "передачу Україні еквівалент практично 40 млрд доларів".

"Для Росії дуже важливо, щоб ця база зберігалася, тому що це елемент системи безпеки. Мені здається, що вона нікому не заважає, а, швидше підтримує в Чорноморському басейні статус-кво", - сказав він.

Як зазначив глава російської держави, наприкінці 80-х - початку 90-х років, коли зникла система Варшавського договору, але залишилося НАТО, "статус-кво був порушений". За словами Мєдвєдєва, це призвело "до тектонічних змін на політичній карті Європи". На його думку, багато збройних конфліктів тоді почалися саме через це.

"Я завжди дуже обережно відношуся до зміни системи безпеки. Тому, - ви знаєте російську позицію, - нам не подобається ідея подальшого розширення НАТО. Справа не в тому, що ми проти НАТО, у нас з НАТО партнерські стосунки, але це все-таки військовий блок, в якому Росія не бере участі. І чим ближче НАТО присувається до наших кордонів, тим нам більше дискомфортно", - підкреслив Мєдвєдєв.

Тому, зазначив президент РФ, переваги перебування Чорноморського флоту в Севастополі для Росії очевидні. "Але вони, на мій погляд, такі ж очевидні і для України, і для Європи, тому що ми тим самим зберігаємо ту систему розподілу ризиків, яка вже склалася", - сказав він.

Як приклад збереження стабільності в Чорноморському регіоні Дмитро Мєдвєдєв навів конвенцію Монтре, яка регулює мирний захід і прохід судів у Чорне море поза регіональними країнами. "Це добре, тому що нас це напружує, я знаю, що і турків це напружує, коли приходять іноземні кораблі, які не мають відношення до нашого Чорноморського басейну, і щось демонструють. Тому чим стабільнішою буде ситуація в Чорноморському басейні, тим краще для усіх, включаючи Північно-атлантичний блок", - підкреслив Медведєв.

"Я бачу сенс збереження бази (у Севастополі) і пролонгації договору на тривалий період (до 2042 року) саме в цьому", - додав він.

Читайте також:

Затулін: офіцери ЧФ Росії повинні мати подвійне громадянство

Мєдвєдєв: базування ЧФ РФ у Криму - гарантія безпеки Європи

Нємцов: Чорноморський флот потрібен Москві для війни з Грузією

Зурабов натякнув, що російський флот у Криму не скорочуватимуть

ВідеоМєдвєдєв про базування ЧФ РФ в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: