Мєдвєдєв розвалить коаліцію у Верховній раді

Частина коаліційних депутатів пропонує Раді жорстко відреагувати на критику російського президента. Втім, не всі цю позицію сприймають.

Народний депутат від "Нашої України -Народної самооборони" Тарас Стецьків збирається запропонувати колегам із БЮТ і Блоку Литвина 1 вересня ухвалити у Верховній раді резолюцію щодо критичних заяв президента РФ Дмитра Мєдвєдєва на адресу української влади.

"Це має бути чітка заява: неприпустимо, щоб Росія втручалася у внутрішні справи України", - заявив Стецьків. Утім, його позиція може зашкодити цілісності парламентської коаліції, адже багато колег Стецьківа не розділяють його позицію.

Зокрема, колега політика по "Народній самообороні" Володимир Ар'єв переконаний, що реагувати на подібну заяву не варто. "Це все одно, що відповідати собаці, яка гавкає за парканом", - впевнений він.

З огляду на це, експерти не виключають, що "тріщина" усередині НУ-НС через це питання може позначитися на всій коаліції.

"Торік ми вже переживали подібне: коли від БЮТ вимагали осуду дій у Грузії, а Тимошенко мовчала. Тоді це призвело до розвалу коаліції", - відзначив політолог Кость Бондаренко.

"Не виключено, що Віра Ульянченко спробує змінити керівництво фракції, розбурхати ту частину "Нашої України", яка входить до коаліції", - додав він.

У свою чергу, політолог Володимир Корнілов вважає, що протимошенківська частина НУ-НС не робитиме "вибриків": "Вони всі прекрасно розуміють, що у випадку дострокових виборів вони в Раду не потраплять. А так вони вже давно пригрілися під БЮТ".

Проблеми в коаліції, на думку експерта, можуть початися, тільки якщо з Тимошенко розсваряться, наприклад, Третьяков чи Луценко – але про це поки не йдеться.

Нагадаємо, кілька днів тому Дмитро Мєдвєдєв звинуватив свого українського колегу Віктора Ющенка в антиросійській політиці та відклав відправлення до Києва нового посла РФ Михайла Зурабова.

У відповідь Віктор Ющенко висловив занепокоєння такою позицією Росії, але запропонував колезі конструктивний діалог.

Депутат від НУ-НС Тарас Стецьків вже виступав із критикою заяв Дмитра Мєдвєдєва. Зокрема, він звинуватив російське керівництво в імперській політиці, зневазі до українського суверенітету та свідомому підігріванні напруженості у відносинах двох країн.

Читайте також:

Мєдвєдєв нагадав українським політикам Гітлера

Мєдвєдєв призначив Зурабова послом Росії в Україні

Тягнибок: "кремлівський карлик" Мєдвєдєв хоче ліквідувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: