Мєдвєдєв ставить умови відновлення транзиту газу

Російський президент продовжує звинувачувати Україну у "крадіжці газу". Та погрожує новими санкціями. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що відновить транзит російського газу через Україну лише за двох умов.

Перша умова - "це наявність підписаного всіма сторонами документа, який текстуально відповідає документу, підготовленому, погодженому і підписаному російською стороною".

Другою умовою, за словами Мєдвєдєва, є "реальна присутність спостерігачів в місцях, де здійснюватиметься контроль - на українських кордонах і в підземних сховищах газу".

Російський президент наголосив, що, як тільки всі умови будуть виконані, "Газпром" відновить постачання газу європейським споживачам.

При цьому Мєдвєдєв ще раз звинуватив у ситуації, що склалася, Україну. Він також звернув увагу на те, що "якщо спостерігачі виявлять крадіжку Україною російського газу, обсяги транзиту буде зменшуватися, а якщо відбір відбуватиметься безперервно, то це спричинить призупинення транзиту".

"Я хотів би, аби всі про це пам'ятали, пам'ятали всі учасники процесу", - заявив він.

Як відомо, 11 січня делегація спостерігачів Євросоюзу у складі представників Франції й Італії вже прибула в Одеську область для проведення моніторингу транзиту російського газу через газокомпресорну станцію "Орловка".

Інша група експертів через Луганськ поїхала до Росії. Наразі вони почали вивчати обстановку на російській газовимірювальній станції "Суджа".

Нагадаємо, Росія припинила поставки газу через Україну до європейських споживачів 7 січня, пояснюючи це "крадіжкою газу" з українського боку.

Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Москва готова відновити поставки газу до Європи одразу після того, як до роботи в РФ і Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія.

Протокол про моніторинг у суботу в Москві підписали представники Росії та ЄС, а в ніч на неділю у Києві – представники України. Проте Москва заявляє, що досі не отримала копії документу.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: