Мєдвєдєв упевнений у покращенні стосунків з Україною

Російський президент передбачив відновлення стосунків Москви з Києвом та Тбілісі, адже в обох державах живуть "дружні народи".

Стосунки між Росією і Грузією, а також Україною будуть відновлені на новій основі з врахуванням реалій, що склалися за останній час.

Про це в рамках телевізійної "Бесіди з президентом" заявив Дмитро Мєдвєдєв.

Російський президент визнав, що останніми роками стосунки між РФ та Україною стали непростими.

"В той же час, від цих стосунків дуже багато що залежить, тому що у нас дуже близькі держави, братські, як прийнято говорити, народи і дуже тісно зв'язані економіки. І ми, звичайно, розраховуємо на те, що ці стосунки в майбутньому будуть кращі, ніж зараз, істотно кращі", - відзначив він.

Кажучи про Грузію, з якою в даний час "міждержавні відносини практично відсутні", Дмитро Мєдвєдєв відмітив, що у росіян "є давнє й історично дуже тепле відношення до грузинського народу", з яким вони "пройшли вогонь, воду і мідні труби".

"Режими, подібні Саакашвілі, вони приходять і відходять, а почуття між народами залишаються. І я упевнений, що через якийсь час наші стосунки будуть відновлені на новій основі з врахуванням тих реалій, які склалися, і з врахуванням тих трагічних сторінок, які ці стосунки пройшли за останній час", - заявив російський лідер.

Окремо Мєдвєдєв зупинився на питанні залученості держав до тих або інших міжнародних альянсів і військові блоки, зокрема бажанні України і Грузії вступити до НАТО. "Наша позиція проста: ми не вважаємо за правильне затягувати ті або інші держави до військово-політичних альянсів окрім волі їх народів", - заявив президент РФ.

У випадку з Україною Мєдвєдєв запропонував владі країни провести референдум з питання про вступ до Північноатлантичного альянсу, щоб для подібного кроку була "хоча б легітимна основа".

Стосовно Грузії Мєдвєдєв порадив керівництву НАТО замислитися, "навіщо альянсу держава, в якої така кількість проблем?" На думку глави держави, останнім часом Україна, Грузія і НАТО усвідомили, що поки не готові до об'єднання.

Читайте також:

Мєдвєдєв: НАТО не повинне затягувати до себе нові держави

Росія обіцяє помститися Україні за висилку дипломата

Мєдвєдєв відмовився дружити зі США проти України і Грузії

Європа відчитала Мєдвєдєва за відвідини Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: