Мєдвєдєв вважає, що українська позиція по газу "в жодні ворота не лізе"

Російський президент вважає ціну на газ для України справедливою, а намагання її змінити - "чистої води пропагандою".

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв знову розкритикував позицію України на переговорах про вартість російського газу, підкресливши, що Київ повинен дотримуватися існуючих домовленостей і ціна палива є справедливою.

"Коли наші колеги, партнери, президент України, прем'єр-міністр України кажуть: цей договір несправедливий, він нехороший, він "від лукавого", і ми його не будемо виконувати... Послухайте, це в жодні ворота не лізе", - заявив Мєдвєдєв в інтерв'ю телеканалу "Євроньюс", передає BBC.

"Всі договори, поки вони не спростовані певним чином у судовому порядку або не припинені сторонами, підлягають виконанню", - наголосив російський президент.

Ціну на газ для України Мєдвєдєв вкотре назвав справедливою.

"Формула носить універсальний характер, причому вона відноситься і до України, і до інших країн. Розмови про те, що ми платимо більше, ніж інші держави, ні на чому не засновані. Це чистої води пропаганда. Україна платить за тією ж самою формулою і платить гроші, одномірні з тими грошима, які платять інші європейські споживачі", - наголосив він.

Росія готова обговорювати зниження вартості газу тільки в тому випадку, якщо Україна вступить до Митного союзу, або погодиться об'єднати "Нафтогаз" з "Газпромом". У Києві ні того, ні іншого поки робити не хочуть.

Як відомо, останнім часом Київ активізував свої намагання домогтися перегляду контрактів з Росією, оскільки купує російський газ за несправедливою, завищеною ціною.

НАК "Нафтогаз" вважає прийнятною ціну імпортного газу для України в розмірі близько 230 доларів за тисячу кубометрів (на четвертий квартал ціна прогнозується на рівні 388 доларів за тисячу кубічних метрів).

Українська влада навіть вирішила провести реструктуризацію "Нафтогазу", після якої компанія буде ліквідована: на думку прем'єра Миколи Азарова, "в силу цього усі угоди, які існують на сьогоднішній момент, мають бути переглянуті".

Читайте також:

Москва запевнила, що ліквідація "Нафтогазу" Києву не допоможе

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Україна не піде в Митний союз заради дешевого газу

Греція добилася від "Газпрому" зниження ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: